Wizaz.pl jest najczęściej odwiedzanym polskim wortalem koncentrującym się na zagadnieniach kosmetyki, zdrowia i urody. Szeroka tematyka zaspokaja potrzeby zarówno nastoletnich dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet. Serwis moderuje blisko 100 moderatorów społecznych. Użytkowniczki serwisu doceniają rzetelność i wiarygodność informacji prezentowanych w portalu – artykuły merytoryczne powstają przy udziale obiektywnych ekspertów, zaś recenzje produktów pochodzą od samych użytkowniczek na własnej skórze testujących opisywane kosmetyki. Dzięki dynamicznym rozwiązaniom technologicznym, Wizaz.pl udostępnia użytkownikom interesujące i praktyczne rozwiązania społecznościowe, między innymi największy w polskim internecie katalog ocen konsumenckich produktów – „Kosmetyk Wszech Czasów”.

Wizaz.pl jest responsywny. W wersjach mobilnych na tablety i telefony komórkowe strona pozbawiano jest ciężkich plików, które mogłyby spowolnić ładowanie się strony.

Forum Wizaz.pl nadzorują 62 moderatorki, 3 moderatorki KWC, 3 supermoderatorki, 9 organizatorek (moderatorki z uprawnieniami do organizowania zakupów zbiorowych), 1 administrator forum, 1 administrator KWC,  5 administratorów technicznych. Częścią forum są unikalne podfora (m.in. wspólne zakupy, targowisko) oraz fora eksperckie, na których użytkownicy mogą zadać pytania ekspertom z danej branży (np. pytania do kosmetyczki). Na forum znajduję się prawie 1,5 milion użytkowników i ok. 700 tys. wątków.

Użytkownicy portalu Wizaz.pl po zarejestrowaniu się w serwisie mogą dodawać recenzje kosmetyków, tworzyć listy ulubionych produktów w zakładce Torebka oraz zyskują dostęp do wielu dodatkowych funkcji na forum (np. dodawanie i przeglądanie zdjęć, zakładanie nowych wątków oraz wysyłanie wiadomości prywatnych). Około 88 tysięcy recenzentek katalogu kosmetycznego Kosmetyk Wszech Czasów dodało blisko milion recenzji.

KWC to katalog, w którym można szybko odnaleźć konkretny kosmetyk, zapoznać się m.in. z jego opisem, zdjęciem i składem – oraz, co najważniejsze – z ocenami innych użytkowniczek tego produktu. Współpraca z Ceneo umożliwia odwiedzającym KWC porównanie cen danego produktu w różnych sklepach, tak by szybko dokonać najkorzystniejszego zakupu. Dzięki zaangażowaniu ponad 85 tysięcy użytkowniczek, katalog Kosmetyk Wszech Czasów zawiera ponad 960 tysięcy rozbudowanych recenzji do niemal 60 tysięcy produktów 2800 producentów.

Od 2010 roku portal Wizaz.pl przyznaje nagrody Kosmetyk Wszech Czasów. Jest to jedyna nagroda przyznawana przez jury liczące ponad 85 tysięcy osób. To recenzentki KWC poprzez swoje oceny i decyzje zakupowe przyznają tytuły Kosmetyków Wszech Czasów. Początkowo nagrody przyznawane były w 20 kategoriach. W 2016 ich liczba zwiększyła się do 30, w tym o HIT Wizażanek i Top Recenzentkę.

Profil użytkowników