W MARCU NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL ZABIERZE CIĘ W KOSMICZNĄ PODRÓŻ

Od niedzieli 16 marca o 22:00 widzowie kanału National Geographic Channel będą mieli okazję poznać tajniki wszechświata.

Po ponad trzydziestu latach od debiutu „Kosmosu: Prywatnej podróży” – kultowego serialu Carla Sagana o naukowym badaniu wszechświata, pojawia się cykl pt. „KOSMOS”, w którym wyruszymy w kolejną podróż ku gwiazdom. Gospodarzem serii będzie słynny astrofizyk i pisarz Neil deGrasse Tyson. Program pokażę nowe techniki narracji naukowej, które podkreślą majestat wszechświata i w nowy sposób przedstawią najbardziej znane elementy z legendarnego oryginalnego cyklu, w tym Kosmiczny Kalendarz i Statek Wyobraźni. Najpoważniejsze koncepcje naukowe zostaną przełożone na prosty język, w opowieści, w której znajdzie się miejsce i na sceptycyzm, i wiarę w cuda. Naukowy rygoryzm oraz emocje i duchowość doprowadzą nas do transcendentalnego doświadczenia.

Emisja: od niedzieli, 16 marca, godz. 22:00

Równie kosmicznych doznań dostarczy widzom program: „NA ŻYWO Z KOSMOSU” Jest to dwugodzinna produkcja telewizyjna realizowana „na żywo” ze studia oddalonego od Ziemi o ponad 400 km. Program nadawany będzie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz Centrum Kontroli Misji, znajdującego się w Houston, w amerykańskim stanie Teksas. Dzięki unikalnym zdjęciom, widzowie będą mogli przyjrzeć się pracy dwóch astronautów (Ricka Mastracchio i Koichi Wakata), członków trzyosobowej załogi, która zabrała w kosmos ogień olimpijski. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię raz na 90 minut, a to oznacza, że National Geographic Channel zabierze swoich widzów w podróż dookoła świata. W programie zostaną pokazane niesamowite ujęcia naszej planety, m. in. zachód i wschód Słońca, światła aglomeracji miejskich, zorza polarna, burze z błyskawicami oraz spadające gwiazdy.

Emisja: Piątek, 14 marca, godz. 02:00

Po kosmicznych podróżach National Geographic Channel zaprasza na Ziemię, a dokładnie na morskie wody, gdzie STAWKA jest WARTA TUNCZYKA.

W miejscowości Gloucester, w stanie Massachusetts, rybacy walczą z siłami natury oraz ze sobą nawzajem, aby złowić największą, najsprytniejszą i najszybszą rybę na świecie. Aby złowić tuńczyka błękitnopłetwego, bestię poruszającą się z prędkością ponad 70 km/h i ważącą prawie 750 kilogramów. Wykorzystują tylko wędkę z kołowrotkiem. Jeden tuńczyk to zarobek rzędu 20 000 dolarów, więc konkurencja jest zacięta. W nowym sezonie serii presja jest jeszcze większa, gdyż w szranki staje drużyna składająca się z młodych, pewnych siebie rybaków, chcących pokonać lokalnych weteranów.

Emisja: od czwartku, 20 marca, godz. 21:00