CARTOONITO – GLOBALNA MARKA PRZEDSZKOLNA WARNER BROS. DISCOVERY - TERAZ JAKO KANAŁ LINEARNY W CAŁYM REGIONIE EMEA

Już 18 marca w Polsce najmłodsi i ichrodzice będą mogli radośnie i bezpiecznie spędzać czaswśród zaufanych bohaterów, wspólnie śmiać się i oglądać kreskówki stworzone przez światowejsławy twórców – „Batwheels”, „Królik Bugs: nowe konstrukcje”, „Pająk Lucas”, „CoComelon” i wiele, wiele więcej!

W Polsce Cartoonito zastąpi kanał Boomerang. Rebranding stacji jest częścią globalnej strategii Warner Bros. Discovery, która zakłada ujednolicenie nazewnictwa kanałów pod kątem dostępnej na nich oferty programowej. Kanał telewizyjny dedykowany jest dzieciom w wieku 2-6 lat, ich rodzicom i opiekunom. Cartoonito to miejsce, gdzie przedszkolaki mogą być kimkolwiek tylko chcą, gdzie docenia się ich unikalny potencjał oraz oryginalność. Marka wierzy, że każde dziecko jest wyjątkowe, i zapewnia mu przestrzeń do śmiechu oraz wychodzenia poza wyznaczone przez innych ramy, gdzie szacunek, empatia i inkluzywność są na porządku dziennym.

Jestem dumna, że w roku, w którym świętujemy 100 lat Warner Bros. pokazujemy jak bardzo nam zależy nanajmłodszych widzach, wprowadzając do naszej oferty markę przedszkolną Cartoonito w całym regionie EMEA mówi Vanessa Brookman, Senior Vice President, Kids & Family EMEA dla Warner Bros. Discovery i dodaje – Celebrując takie wartości jak indywidualizm i oryginalność, Cartoonito oferuje bezpieczną przestrzeń, w której dzieci i ich rodziny mogą się śmiać i uczyć wraz z ukochanymi postaciami. Jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić nowemu pokoleniu naszą zróżnicowaną ofertę seriali oryginalnychi powitać je w świecie kultowych postaci Warner Bros. Discovery. Specjalnie dla przedszkolaków przygotowaliśmy nowe adaptacje ulubionych przez fanów franczyz, takie jak-Batwheels czy Królik Bugs: nowe konstrukcje.

Cartoonito zaprasza na emisję zupełnie nowych seriali, a także kontynuacje już popularnych wśród widzów produkcji:

Batwheels – to przygodowy serial pełen akcji pokazujący perypetie najbardziej bohaterskich pojazdów z uniwersum DC. Produkcja skupia się na radosnej ekipie Batwheels – małych pojazdach z supermocami. Pokazuje również przeszkody, na jakie trafiają dziecięce postaci podczas utarczek z przeciwnikami i jak te sytuacje przekładają się nażyciowe lekcje.

Królik Bugs: nowe konstrukcje – serial zbudowany na fundamencie animowanej komedii, ikonicznych „Zwariowanych Melodiach”. Wnosi do świata Cartoonito zwariowany humor ikomedię slapstickową: prezentuje ją małym widzom w zupełnie nowym świetle! Królik Bugsi Króliczka Lola zarządzają ekipą budowniczych w firmie, która być może nie powinna zbliżać się do placu budowy. Jednak pracując wspólnie jako zespół, Kaczor Daffy, Świnka Porky, Tweety i inni używają narzędzi i superpojazdów, by stworzyć jedne z najbardziej zwariowanych konstrukcji.

Interstellar Ella – komediowa animacja 3D pełna akcji i międzygwiezdnych przygód Elli i jejprzyjaciół. Bohaterowie odkrywają niesamowitość komet, planet i innych wyjątkowych rzeczy, które tworzą ich dom. Jest nim kosmiczna Droga Mleczna!

Pająk Lucas – animacja wyprodukowana na podstawie viralowego hitu YouTube. Opowiadao perypetiach uroczego małego pająka. Razem z przyjaciółmi Lucas odkrywa otaczający ich świat – a jest on wielki!

Mush-Mush i Grzybaszki – serial pokazuje perypetie społeczności uroczych Grzybaszków, które uwielbiają ekscytujące przygody. Aktywność jest dla nich samą przyjemnością! Dzięki temu, każdy Grzybaszek uczy się swoich możliwości i poznaje własne ograniczenia. Dorastanie nie zawsze jest łatwe dla tych kieszonkowych strażników lasu,ale każdy spędzony razem dzień jest piękny.

Tomek i przyjaciele – czas wyruszyć w podróż śladami Lokomotywy Numer Jeden i jego przyjaciół. Postacie przeżywają najzabawniejsze i najbardziej muzykalne przygody na całej wyspie Sodor! Serial został wyprodukowany w stylu tętniącej życiem animacji 2D. Pokazuje perypetie pięciu małych lokomotyw: Tomka, jego najlepszego przyjaciela Piotrusia, rywala Diesla, odważnej podróżniczki Nii i nowej, superszybkiej elektrycznej lokomotywy Kany.

Toad & Friends – animowany serial stworzony na podstawie klasycznej książki „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a. Produkcja celebruje życie na wsi i pokazuje zabawne przygody Toada, Ratty, Mole i Hedge nad brzegiem rzeki. Uczą się oni odwagi, szacunku i poznają wartość przyjaźni.

Kanał Cartoonito będzie dostępnyw ofertach telewizji satelitarnych,kablowych, IPTV iinternetowych, m.in. w Polsat Box, CANAL+, Orange, UPC, Vectra, Multimedia Polska, Netia, Toya,Inea