NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL - W 2016 ROKU NIE ZWALNIA TEMPA

Nowy Rok to kolejne trzymające w napięciu produkcje stacji National Geographic Channel. Wraz z bohaterem programu „Plemienna szkoła przetrwania” widzowie odwiedzą najodleglejsze zakątki świata. Ponadto przeżyją najbardziej znamienne „Katastrofy w przestworzach”, a także poznają historię pierwszej amatorskiej podróżniczki, której tragiczny lot w kosmos został nazwany „Katastrofą Challengera”.

 

PLEMIENNA SZKOŁA PRZETRWANIA 2 – emisje w czwartki o 21:00

 

„Plemienna szkoła przetrwania” śledzi wędrówkę przewodnika po dzikich terenach i instruktora survivalu - Hazena Audela. Hazen podróżuje do najbardziej niegościnnych miejsc na świecie, wypróbowując wszystkie triki survivalowe, które pomogły dzikim plemionom przetrwać tysiąclecia. Odwiedzi m.in. pełne krokodyli lasy deszczowe Papui Nowej Gwinei, stanie na palących piaskach Sahary i mroźnych szczytach Himalajów. Wszystko to, aby odpowiedzieć na pytanie: jak ktokolwiek mógł przetrwać w takich warunkach? Pierwszy sezon programu cieszył się bardzo dużą popularnością -  obejrzało go ponad 2,5 mln widzów.

 

KATASTROFA W PRZESTWORZACH – emisje od poniedziałku, 18 stycznia o 21:00

 

Następną styczniową propozycją National Geographic Channel jest nowa seria programu „Katastrofa w przestworzach”. Wraz z każdym kolejnym zbadanym przez ekspertów wypadkiem lotniczym bezpieczeństwo w dziedzinie lotnictwa wzrasta. Program „Katastrofa w przestworzach” pokazuje, iż z każdej katastrofy można wyciągnąć jakąś naukę. Autorzy serii starają się odpowiedzieć na pytanie, co i dlaczego poszło nie tak. W nowej odsłonie widzowie zobaczą najsłynniejsze wypadki w historii lotnictwa. „Katastrofa w przestworzach” to pozycja chętnie wybierana przez męską część widowni. 73% widzów programu to mężczyźni (AFF = 165), 19% przedstawiciele kadry managerskiej (AFF = 250) oraz osoby zamieszkujące wielkie metropolie pow. 500k+ mieszkańców (23%, AFF = 215).

 

KATASTROFA CHALLENGERA – emisja w niedzielę, 24 stycznia o 23:00

 

W styczniu widzowie poznają również wydarzenie, o którym mówili wszyscy. Prom kosmiczny Challenger miał wynieść na orbitę pierwszego człowieka, który nie był astronautą. Pochodząca z New Hampshire, 38 letnia nauczycielka Christa McAuliffe, miała być pierwszym reprezentantem tego zawodu w przestrzeni kosmicznej. Cały świat zwrócił swoje oczy na przylądek Canaveral i długo nie mógł dojść do siebie po tym, co zobaczył. „Katastrofa Challengera” to dokument pokazujący tę tragedię w wyjątkowy sposób. Brak narracji i wywiadów oraz wykorzystanie archiwalnych materiałów pozwoli przeżyć to wydarzenie tak, jakbyśmy cofnęli się do tego feralnego dnia w 1986 roku.

 

Dane: NAM IX – X 2014, COV; Q4 2015, ADH%, Programmes.