TRAVEL CHANNEL – ŚWIAT TWORZĄ LUDZIE!

Travel Channel to szybko rozwijający się kanał podróżniczy, który sprawia, że podróżowanie staje się łatwiejsze, a świat bardziej dostępny. Stacja pokazuje, że to nie piękne miejsca są najważniejsze, ale ludzie, którzy je tworzą. W Polsce twarzą Travel Channel jest Martyna Wojciechowska.

Travel Channel podpowiada co warto zobaczyć, gdzie trzeba pojechać i czego spróbować. Pokazuje najpiękniejsze miejsca, nieodkryte jeszcze przez turystów atrakcje, a przede wszystkim przedstawia niesamowite historie. Bohaterami programów Travel Channel są osoby ze wszystkich krańców świata, podróżnicy, pasjonaci ekstremalnych wycieczek czy blogerzy. Jesienią na antenie kanału zadebiutuje aż siedem nowości!

W lipcu udział kanału Travel Channel odnotował 4% wzrost rok do roku w atrakcyjnej dla reklamodawców grupie W25-59 c100+ inc3500+ osiągając 0,21% SHR oraz bardzo wysoki stopień dopasowania AFF = 312! Ponadto stacja zgromadziła przed telewizorami ponad 4,6 mln widzów!

Najbardziej oryginalne hotele na świecie wyszuka dla widzów Anna Dereszowska. W programie „Hotele marzeń” odwiedzi między innymi egzotyczną wyspę w Tajlandii, butikowy hotel w Bangkoku i historyczną willę nad jeziorem Como.

Z okazji jubileuszowego sezonu kultowego programu „Kobieta na krańcu świata”, stacja zaprezentuje wywiad rzekę z Martyną Wojciechowską. Podróżniczka opowie o nietypowych sytuacjach, które wydarzyły się na planie oraz wyjawi nieznane dotąd historie i kulisy. W „10/10” widzowie zobaczą niepublikowane wcześniej materiały, poznają nowych bohaterów i dowiedzą się, co zmieniło się w życiu kobiet „z krańca świata”.

Kolejna nowość – „Patent na podróż" udowodni, że podróżowanie nie musi iść w parze z wielkimi pieniędzmi. W każdym odcinku podróżnik Artur Kot odwiedzi inny kraj i zdradzi widzom sprytne oraz niebanalne sposoby na zwiedzanie danego regionu. Prowadzący będzie spał u lokalnych mieszkańców, wkręci się na tanią wyprawę off-roadową i zamieszka w sierocińcu dla słoni. Ten program to gotowa ściągawka dla tych, którzy chcą podróżować oszczędnie i z pomysłem! 

Do grona prowadzących Travel Channel dołączył artystyczno-kulinarny duet z Warszawy. Raper Vienio i kucharz Filip Głodek wybiorą się na nietypową wyprawę po europejskich miastach. Nie zabraknie porad i praktycznych wskazówek. Co i gdzie zjeść? Jak ciekawie spędzać wolny czas? „COOL turyści” to program pełen czystego szaleństwa, dzięki któremu dowiecie się, jak podróżować… na własnych warunkach.

W wyjątkowym stylu jeździ po świecie kolejna gwiazda Travel Channel – Marcin Prokop. Już jesienią ponownie ruszy w podróż po USA! Wraz ze swoim tajemniczym operatorem Bebkiem powylegują się na plażach Miami, obejrzą historyczne plantacje Georgii i zabawią się w klubach Nowego Orleanu. „Niezwykłe Stany Prokopa” to alternatywny przewodnik po USA – pełen nieprzewidywalnych sytuacji i abstrakcyjnego humoru.

„Jestem z Polski” – to zdanie słychać w wielu krajach na całej kuli ziemskiej. Nowy cykl Travel Channel, w formie podróżniczych wideo blogów, przedstawi widzom świat widziany oczami naszych rodaków mieszkających w takich krajach, jak Japonia, USA, Peru, Kolumbia czy Brazylia. Odwiedzimy m.in. polską modelkę w Tokio, autorkę przewodnika po Nowym Jorku i córkę Wiktora Zborowskiego – Hanię – mieszkającą w brazylijskiej Fortalezie. Jak żyje im się poza granicami kraju?

Co robią stewardesy po wylądowaniu na drugim krańcu świata? Jak wygląda ich praca od kuchni? Czy wykonywanie tego zawodu jest rzeczywiście spełnieniem marzeń? Bohaterowie nowej serii „Muszę lecieć” zdradzą wszystkie tajniki swojej profesji! Widzowie, razem z polskimi stewardesami
i stewardami, okrążą kulę ziemską oraz poznają ciekawostki podniebnego świata.

Kolejną propozycją kanału jest „Świat według…” – nowy program przedstawiający osoby, które łączy miłość do podróżowania. Wśród bohaterów znajdzie się właściciel agencji reklamowej, który w wolnych chwilach przemierza pieszo dżunglę czy polska „doktor Dolittle”, pracująca w sierocińcach dla zwierząt. Poznajcie świat z perspektywy najciekawszych globtroterów!

Dane: NAM, SHR%, AFF, 07.2017 vs 07.2018, COV, A4+, 07.2018