PODKRĘĆ SWOJE ZWOJE Z NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

Tej wiosny formaty z pasma PODKRĘĆ SWOJE ZWOJE po raz kolejny zagoszczą na antenie National Geographic Channel. PODKRĘĆ SWOJE ZWOJE to jedyne w swoim rodzaju pasmo, zawierające innowacyjne programy, które w atrakcyjny i przyciągający sposób stymulują intelektualnie widownię.

ANATOMIA GŁUPOTY WG RICHARDA HAMMONDA premiera we wtorek, 10 lutego o 21:00 i 21:30

10 lutego na antenę National Geographic Channel powróci drugi sezon „Anatomii Głupoty wg Richarda Hammonda”, czyli idealna mieszanka niepohamowanej pasji odkrywania, zderzonej z wiedzą naukową. Internet aż roi się od spektakularnych przykładów nieudanych wyczynów, które zdobywają natychmiastową popularność w sieci. Śmiałkowie nieświadomi konsekwencji swoich poczynań, stają się młodymi naukowcami, którzy na własną odpowiedzialność często narażając życie, przeprowadzają wyczynowe eksperymenty naukowe. Z pewnością nie brak im entuzjazmu i odwagi. W brawurowych czynach brakuje jednak rozsądku i znajomości podstawowych zasad nauki. „Anatomia głupoty wg Richarda Hammonda” to lekcje fizyki, chemii i biologii podane w najbardziej przystępnej formie – w postaci doświadczeń z życia wziętych. Od potencjału siły grawitacyjnej, po optymalną trajektorię lotu. Widzowie poznają eksperymenty z zastosowaniem pierwszego i trzeciego prawa Newtona, współczynnika tarcia i środka ciężkości. To „pigułka” wiedzy niezbędnej do odpowiedzi na pytania: co się wydarzy kiedy zaczniemy obracać się na krześle biurowym za sprawą gaśnicy? Czy to dobry pomysł i co może pójść nie tak? Ostatnia seria programu osiągnęła bardzo dobre wyniki w męskiej grupie z miast (1,5% SHR, M 16-34 c50k+).

PUŁAPKI UMYSŁU premiera we wtorek, 3 marca o 22:00

Kolejną propozycją z pasma PODKRĘĆ SWOJE ZWOJE jest nowy sezon, słynnego już programu - „Pułapki umysłu”.  Jason Silva, gospodarz serii, która została nominowana do prestiżowej nagrody Emmy, po raz kolejny przeprowadzi widzów przez meandry szarej materii. W nowej odsłonie ulicznych obserwacji i laboratoryjnych eksperymentów, Silvę wspomogą najlepsi eksperci z obszarów studiów kognitywnych, neurobiologii i psychologii. Wspólnie dadzą nam nie tylko okazję do poćwiczenia szarych komórek, ale także zrozumienia zasad ich funkcjonowania. Program jest bardzo dobrze dopasowany do męskiej widowni miejskiej (AFF = 212,  M 16-49 c100k+), z dochodami powyżej 3500 PLN (AFF = 171, M 25-54 3500+).

National Geographic Channel to wyjątkowy kanał przyciągający atrakcyjne grupy widzów. Stacja ma wysoki indeks dopasowania wśród mężczyzn z miast (AFF = 154, M 16-49 c100k+), z wyższym wykształceniem ( AFF = 156, M 25-49 EDU HIGH) oraz z ponadprzeciętnymi zarobkami pow. 3500 PLN (AFF = 169, M 25-54 3500+).

Źródło: NAM IV - VI 2014, SHR%, Programmes; III - V 2014, AFF vs. A 16-49, Programmes, Dochód pow. 3500 PLN (dochód rozporządzalny); Q4 2015, AFF vs. A 16-49, ADEX