PODKRĘĆ SWOJE ZWOJE Z EMOCJONUJACYMI NOWOŚCIAMI PROGRAMOWYMI NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

National Geographic Channel wita pierwsze miesiące nowego roku serią emocjonujących nowości programowych! Poziom adrenaliny wśród widzów kanału, zwiększy się wraz z dniem 23 stycznia 2014 roku, w którym nastąpi emisja pierwszego odcinka drugiego sezonu programuMiejski przekręt”, w której to serii Conor Woodman demaskuje mistrzów przekrętów czyhających na turystów na całym świecie, od złodziej, naciągaczy, fałszerzy po porywaczy.  On daje się oszukać żyłbyś Ty mógł tego uniknąć w trakcie upragnionych wakacji!. Emisje pierwszego sezonu programu z grudnia 2013, gromadziły przed ekranami telewizorów średnio niemal 40 000 widzów w każdej minucie emisji i uzyskały SHR% na poziomie 2,6% w grupie mężczyzn 16 – 49.

 

„Panika w przestworzach”, to kolejna z propozycji, która dostarczy widzom wielu emocji. Program, która pojawi się na antenie z dniem 29 stycznia 2014 roku, przedstawi tragiczne w skutkach niedopatrzenia ruchu powietrznego. O tym, że nawet najmniejszy drobiazg może zakłócić pomyślność lotu przekonali się m.in. pasażerowie feralnego rejsu PLL LOT 016 z Nowego Jorku do Warszawy, o którym opowiada pierwszy odcinek czteroczęściowej serii. Awaryjne lądowanie kpt. Wrony z 1 listopada 2011 roku to pierwszy w historii przypadek pomyślnego posadzenia „na brzuchu” Boeinga 767. Dzięki perfekcyjnie przeprowadzonej akcji pilota, od poważniejszych obrażeń udało się uchronić 220 pasażerów oraz 11 członków załogi.

 

National Geographic Channel, przywita luty nowym sezonem programu „Pułapki umysłu”, który pomoże widzom podkręcić swoje zwoje i ułatwi poznanie tajników funkcjonowania ludzkiego mózgu. Jason Silva przyjrzy się bliżej skomplikowanej maszynie, którą jest ludzki mózg. Widzowie będą mogli razem z Jasonem sprawdzić jakich tricków używa nasz umysł byśmy podejmowali decyzje szybciej, szybciej, ale nie zawsze korzystniej. Jason Silva wraz z udziałem ekspertów pokaże również sposoby na zwiększenie wydajności naszego umysłu, sposoby radzenia sobie ze stresem, budowania zaufania,  długoletnich związków – o tym, jaką rolę w każdym z tych tematów odgrywa mózg już niebawem w nowym, trzecim sezonie serii. „Pułapki umysłu” to prawdziwy hit National Geographic Channel, którego poprzednia, jesienna edycja gromadziła miesięcznie przed telewizorami, średnio ponad 2 300 000 widzów. Niemal 60% widzów programu to właśnie mężczyźni. Aż 88% fanów formatu, może pochwalić się przekraczającym 2 000 zł dochodem na gospodarstwo domowe. Jest to widz o wysokim potencjale zakupowym, w ponad 80% zamieszkujący miasta.

 

„Uliczne eksperymenty”, to kolejna nowość programowa, która dostarczy widzom mnóstwa zaskakujących informacji. To program, w którym znany prezenter Tim Shaw przeprowadza wraz z przypadkowo spotkanymi osobami serię nietypowych i niekonwencjonalnych eksperymentów. Od lądowania helikoptera na kratce jajek, do używania kremu jako powłoki ochronnej przed rozbiciem zegarka młotem. Tim udowadnia, że prawdziwy świat jest o wiele bardziej imponujący i zaskakujący niż nam się wydaje, a proste rozwiązania i eksperymenty naukowe możemy znaleźć w każdej czynności, którą wykonujemy.

 

Miejski przekręt, od czwartku, 23 stycznia, godz. 22:00

Panika w przestworzach, od środy, 29 stycznia, godz. 20:00

Pułapki umysłu, od poniedziałku, 17 lutego, godz. 22:00 i 22:30

Uliczne eksperymenty, marzec

 

Źródło: NAM, Cov, ADH%, 09.2013 – 01.2014; SHR%, AMR, 01 – 31.12.2013