NATIONAL GEOGRAPHIC PRZEDSTAWIA POLSKĄ PRODUKCJĘ

„POLSKA SIĘ ZMIENIA” – PREMIERY W PONIEDZIAŁKI OD 30 WRZEŚNIA O GODZ. 21:55

Gdzie wdrożono innowacyjną metodę, umożliwiającą szybkie diagnozowanie raka piersi? Jaka firma opracowała rewolucyjną technologię pozyskiwania pełnowartościowego białka z pozostałości z tłoczenia rzepaku na olej? Kto wymyślił sposób na wyposażenie klasycznych zegarków w funkcje dostępne jedynie w smartwatchach? Za tym wszystkim stoją polscy przedsiębiorcy, którzy dzięki Funduszom Europejskim mogą realizować nawet najbardziej odważne pomysły.

Kanał National Geographic wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przygotował cykl filmów, obrazujących, jak dużo dzieje się i zmienia w kraju nad Wisłą. Seria „Polska się zmienia” to dziewięć krótkich filmów o osobach, firmach i instytucjach, realizujących swoje cele i pasje z wykorzystaniem programów wsparcia, finansowanych przez Unię Europejską. W każdym przypadku zaczęło się od pomysłu, który połączony z konsekwencją, ciężką pracą i środkami na jego realizację, zaowocował wyjątkowym – nie tylko w skali kraju – produktem, niecodzienną inicjatywą czy przełomową technologią.

W każdym z dziewięciu odcinków prezentowane są po dwie wyjątkowe inicjatywy z dziedziny: infrastruktury, kultury, przemian na Śląsku, startupów, zdrowia, ochrony środowiska, elektromobilności, energetyki i innowacyjności. Różnorodność projektów zaprezentowanych przez National Geographic doskonale pokazuje niezwykłe tempo, w jakim zmieniła się Polska od czasu akcesji do Unii Europejskiej 15 lat temu.

Kanał National Geographic nieustannie skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Poprzez pasjonujące dokumenty, reportaże, a także programy rozrywkowe, wzbogaca wiedzę o otaczającym świecie. Dzięki temu przyciąga naprawdę jakościową widownię: wykształconych widzów z miast (AFF = 240, M30-59 500K+; AFF = 236, M35-54 EDU HIGH), chętnych poznać lepiej różne dziedziny życia: naukę, technikę, historię oraz psychologię. Programy na antenie National Geographic to mądra, oparta na faktach rozrywka. To prawdziwe historie, wielkie przedsięwzięcia i wyjątkowe odkrycia.

Dane: NAM, 06:00-25:59, 01.07-16.09.2019r, AFF vs. A16-49, DayParts.