National Geographic Channel w nowym cyklu "Starcie niepokonanych" wystawia do walki rewolucyjne wynalazki!

„Starcie niepokonanych” to program, w którym zmierzą się najbardziej wyjątkowe wynalazki i ich genialni autorzy, którzy swoje pomysły starają się przekuć na biznes. Choć każdy konstruktor uważa, że jego produkt jest jedyny w swoim rodzaju i bije konkurencję na głowę, zwycięzca w tej rywalizacji może być tylko jeden. Komentatorami przebiegu starć będą dwie amerykańskie osobowości telewizyjne, komicy: Brian Unger oraz Zane Lamprey.

Słyszeliście o farbie, która nałożona na jakikolwiek materiał sprawia, że staje się on 5 razy twardszy od stali? Jesteście sobie w stanie wyobrazić ważącego blisko 140 kg zawodnika sumo, który nie jest w stanie zgnieść dwóch plastikowych kubeczków obciążając je całym swoim ciężarem? Taką moc daje im specjalna farba Line-X, która nie tylko wzmacnia materiał, absorbuje siłę w niego wymierzoną, ale ma też duże właściwości elastyczne. Pomalowana nią cegła, zrzucona z kilku metrów, odbija się niemal jak kauczukowa piłeczka. Czy ten rewolucyjny produkt, będący w stanie uodpornić ściany nawet na ostrzeliwanie podczas konfliktów zbrojnych, wygra starcie z rywalizującym z nim w programie innym produktem?

Ten i wiele innych rewolucyjnych wynalazków zobaczycie tylko w serii „STARCIE NIEPOKONOWANYCH” - premierowe emisje w środy o 22:00.

Na lipcowe wieczory kanał National Geographic Channel przygotował jeszcze dwie nowości:

PRZETRWAĆ NA ALASCE

Drugi sezon serii „Przetrwać na Alasce” pokazuje losy mistrzów sztuki przetrwania  walczących z własnymi słabościami i nieprzychylnym środowiskiem Alaski, podczas 11-etapowej dramatycznie trudnej wyprawy. Cztery drużyny – leśnicy, alpiniści, byli wojskowi i sportowcy dyscyplin wytrzymałościowych – mają do pokonania trasę długości 2400 kilometrów, biegnącą przez dzikie ostępy Alaski. Wszystko, czego potrzebują do przetrwania musi zmieścić się w niesionym na plecach ekwipunku.

Zdradliwy lodowiec, zejście do 600-metrowego wąwozu, spływ rwącym potokiem, wizyta na Wyspie Cziczagowej, na której na jeden kilometr kwadratowy przypada więcej niedźwiedzi brunatnych niż gdziekolwiek indziej na Ziemi. Niektóre z zadań będą wyzwaniem nawet dla tych prawdziwych twardzieli.

Premierowe emisje od czwartku 3 lipca, godz. 21:00

WYTAPIACZE FORTUNY

Program opowiada o poszukiwaczach szczęścia i szybkiego zysku, którzy marzą by zamieniać pozornie nic nie warte śmieci w złoto. Bohaterowie programu upatrują zysk w tym, po co wielu nie chciałoby się nawet schylić. Przykładowo zużyty telefon komórkowy, to źródło takich surowców jak: miedź, srebro i złoto, nie tak łatwo je jednak odzyskać. Konieczność użycia specjalistycznego sprzętu i dużych nakładów ciężkiej pracy nie zniechęcają jednak bohaterów programu National Geographic Channel. Choć ryzyko porażki jest duże, inwestycje, jakie należy poczynić są dość kosztowne, to w dobie kryzysu dla wielu Amerykanów wytapianie metali jest nadzieją na lepsze jutro i dla tej wizji są w stanie wiele poświęcić.

Premierowe emisje od środy 16 lipca, godz. 21:00 i 21:30