NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL ROZPOCZYNA PRACĘ NAD KOLEJNĄ LOKALNĄ PRODUKCJĄ PT. "PRZEMEK SALETA: NAJCIĘŻSZE ZADANIA"

Gwiazdą serii jest znany, polski kick bokser i bokser wagi ciężkiej Przemysław Saleta.

"Jestem ambitny i lubię ciężkie wyzwania. Praca na planie nowej serii National Geographic Channel to dla mnie nowe i pasjonujące przeżycie, które dało mi możliwość sprawdzenia się na nowych dla mnie polach."

Głównym bohaterem i gospodarzem programu jest zawodowy mistrz świata i Europy, kick bokser i bokser wagi ciężkiej, motocyklista, osobowość telewizyjna oraz były redaktor naczelny magazynu "Gentelman" – Przemysław Saleta.

Dziesięcioodcinkowa seria, która już jesienią zagości na antenie National Geographic Channel ukazuje niezwykłą wyprawę Przemysława Salety, który przemierza Polskę by podjąć się najbardziej niebezpiecznych profesji. Ekstremalnie trudne warunki, z którymi często zmaga się słynny bokser, wymagają wielkiej siły, wytrwałości oraz ciągłego skupienia, gdyż bez względu na wszystko musi wykonać powierzone mu zadania. Seria oprócz walki z czasem, ludzkimi słabościami i materią zgłębi również tajniki owych zawodów.

National Geographic Channel zaprasza swoich widzów na specjalne programy poniedziałkowe poświęcone motoryzacji. Seria CAR S.O.S., która ma premierę już 21 kwietnia o godz. 21:00. jest świetnie dopasowana do męskiej grupy w wieku 30-49 – AFF 305. Pierwszy sezon tego programu osiągnął także wysoki udział w oglądalności we wspomnianej grupie (0,9 SHR%).

CAR S.O.S.
Poznaj mechanika samochodowego Fuzza i fana motoryzacji Tima, którzy mają tylko trzy tygodnie na odrestaurowanie i przywrócenie dawnej świetności sfatygowanym, klasycznym, ale nadal budzącym zachwyt legendom motoryzacji. Ich samochodowa interwencja jest także spełnieniem marzeń o powrocie na drogę ukochanych czterech kółek ich właścicieli, którzy nie są świadomi czekającej na nich niespodzianki. Dla nich stary samochód to nie grat, ale prawdziwa gratka!

Kolejna pozycja programowa dla pasjonatów motoryzacji to KLASYKI W WARSZTACIE.
Premiera 19 maja, godz.: 20:00

Ekscentryczny przedsiębiorca David Grainger lubi pilotować samoloty, jeździć konno i żeglować, jednak jego prawdziwa miłość zaprowadziła go do samochodowego warsztatu. David Grainger i jego team ratują najrzadsze klasyczne auta świata. Ta grupa motoryzacyjnych cudotwórców zmienia rdzę w złoto, radząc sobie z wszelkiego rodzaju przeciwnościami po drodze. Podczas, gdy David przemierza wspólnie z Larrym Burnsem cały świat w poszukiwaniu samochodowych klejnotów, manager warsztatu Paul Taylor walczy o spełnienie życzeń najbardziej wymagających klientów. Restauracja samochodowych klasyków to praca na najwyższych obrotach.

National Geographic Channel to także kanał, który w ramach cyklu programów prezentuje w przystępny sposób zagadnienia naukowe.

ANATOMIA GŁUPOTY WEDŁUG RICHARDA HAMMONDA
Poniedziałki od godz. 22:00

Richard Hammond w błyskotliwy i przystępny sposób bierze pod lupę filmiki internetowe, które ukazują porażki kaskaderów-amatorów i stały się globalną sensacją. Śmiałkowie próbują sprawdzić się w niebezpiecznych akrobacjach i kaskaderskich sztuczkach, chociaż daleko im do umiejętności zawodników X Games. Nagrywają swoje wyczyny, a następnie, żądni internetowej sławy, zamieszczają w sieci rozbrajające wyniki swych poczynań.

Kolejna nowość w ramach cyklu PODKRĘĆ SWOJE ZWOJE to program DZIAŁAJ ALBO GIŃ.
Dwuodcinkowa premiera: 6 maja godz. 22:00 i 22:30

Program prezentuje zapierające dech i trzymające w napięciu wypadki, które zdarzyły się naprawdę. Następnie zadajemy pytanie: „Czy wiedziałbyś, co zrobić, aby przeżyć?” Program wypełniony jest wskazówkami i technikami przetrwania. „Działaj albo giń” pokazuje co zrobić, a przede wszystkim czego nie robić gdy życie jest na krawędzi.

Źródło: NAM 1 I – 23 III 2014: 6:00 – 24:00; AFF m 30-49 vs all 16-49, SHR%, ADH%