NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL - LETNIE WIECZORY TYLKO Z WYJĄTKOWYMI NOWOŚCIAMI KANAŁU!

Już w lipcu stacja National Geographic Channel zaprezentuje trzy wyjątkowe nowości programowe. Od ekspedycji w przestrzeń kosmiczną – „Misja Pluton”, wyprawę w głąb świata liczb – „Palcem po mapie”, po wycieczkę do najnowocześniejszego i najbardziej zatłoczonego lotniska Ameryki Łacińskiej – „Alarm na lotnisku”. To wszystko i jeszcze więcej inspirujących podróży tylko na kanale National Geographic Channel.

PALCEM PO MAPIE – emisje od poniedziałku, 6 lipca o 18:00

Nowa seria „Palcem po mapie" to zbiór nieoczekiwanych, a czasami nawet wstrząsających faktów o otaczającym nas świecie. Prowadzący program - Kal Penn - zademonstruje, w jaki sposób tak z pozoru oczywiste kwestie jak pieniądze, żywność, sport czy przestępczość, mogą wpływać na nasze życie z zupełnie innej, nowej  perspektywy. Penetrując i analizując banki danych, Kal Penn ukaże to, co zazwyczaj widzimy wyłącznie jako wielkie zbiory cyfr. Pierwszy odcinek serii został nakręcony w Łodzi, gdzie ekipa programu udała się w poszukiwaniu wyjątkowych skarbów!

MISJA PLUTON – emisje od wtorku, 14 lipca o 21:00

Oprócz podróży po świecie liczb, w lipcu kanał National Geographic Channel zaprasza swoich widzów na fascynującą wyprawę kosmiczną. W programie „Misja Pluton”, wysłana prawie 10 lat temu sonda kosmiczna New Horizons, zbada planetę Pluton. Fakt, że sonda dotrze i sfotografuje tak odległy obiekt jest kunsztem technologii stworzonej przez człowieka. New Horizons została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną dokładnie 19 stycznia 2006 roku i będzie miała jedynie 86 sekund na to, aby wypełnić swoją misję. Już teraz sonda przesyła coraz lepsze zdjęcia wykonywane z odległości około 20 milionów kilometrów. Jednak punkt kulminacyjny nastąpi w lipcu. Czy misja zakończy się powodzeniem?

ALARM NA LOTNISKU – emisje od poniedziałku, 27 lipca o 22:00

Pod koniec lipca stacja National Geographic Channel zaprezentuje jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zatłoczonych terminali całej Ameryki Łacińskiej - lotnisko El Dorado w Kolumbii. Ten kolos o wielkości 23 tysięcy metrów kwadratowych rocznie obsługuje ponad 23 miliony pasażerów i ponad pół miliona ton ładunków. Ze względu na swoje rozmiary i specyficzne położenie, jednym z największych priorytetów i wyzwań jest jego ochrona.

Kanał National Geographic Channel to stacja przedstawiająca prawdziwe, fascynujące i pobudzające ciekawość programy. Jakościowe formaty mają swoje odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach stacji - kanał ma wysoki indeks dopasowania wśród aspiracyjnych, męskich grup widzów: mężczyzn z miast (AFF 189, M 25-54 c50k+), z wyższym wykształceniem (AFF 161, M 25-54 EDU HIGH) oraz z ponadprzeciętnymi zarobkami (AFF 185, M 35-54 3500+).

Dane: NAM III – V 2015, AFF vs. A 16-49, ADEX