W lipcu kanał Nat Geo Wild zabierze widzów w kolejne zakątki świata, w programie "Kierunek Wild" dwie nowe destynacje

KIERUNEK WILD: DZIKA FLORYDA
Floryda to magiczna kraina pełna tropikalnej flory, przepięknych plaż i parków stanowych. Jednym z nich jest Park Narodowy Everglades, największy obszar lasów namorzynowych w Ameryce Północnej. To królestwo ponad 350 gatunków ptaków i 36 zagrożonych gatunków fauny, w tym pantery florydzkiej i manata karaibskiego. Jest to również największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej w Stanach Zjednoczonych, chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. W dwuodcinkowym programie „Kierunek Wild: Dzika Floryda”, dzięki naszym kamerom, odkryjemy zakamarki tej jednej z ostatnich niezmodyfikowanych i niezniszczonych przez człowieka krain naszego globu. Podejrzymy  przeróżnych zwierzęcych mieszkańców tego Edenu, poznamy ich zwyczaje - od strategii polowania tamtejszych drapieżników, przez taktykę walki o życie ich potencjalnych ofiar po sposób na walkę o terytorium nowych nie koniecznie mile widzianych kolonizatorów tego obszaru. W pełnej dynamicznych zwrotów akcji dwuodcinkowej produkcji „Kierunek Wild: Dzika Floryda” autorzy zapraszają w podróż po prawdziwie dzikim świecie fauny zamieszkującej amerykański „Stan Słońca”.
Premiera: wtorek, 8 lipca, godz. 18:00

KIERUNEK WILD: DZIKA KALAHARI
Migracja zebr z Parku Narodowego Makgadikgadi jest drugą, po Serengeti, największą migracją „zebrzych” stad w Afryce. W okresie suszy, w poszukiwaniu wody i trawy, zwierzęta wyruszają w kierunku rzeki Boteti lub delty rzeki Okavango. Kalahari to kraina niedostatku i nadmiaru, która nie zna litości. Na północy królują suche lasy i sawanny, południe Kalahari to prawdziwe piaskowe pustkowie. Trudno sobie wyobrazić, że na tym suchym obszarze jałowego buszu istnieje życie.  Wraz z autorami programu przeniesiemy się na ten „Suchy Ląd”, by przekonać się, że nawet tak nieprzyjazna dla życia kraina, pozwala żyć i rozwijać się wielu niezwykłym gatunkom fauny i flory.
Premiera: wtorek, 22 lipca, godz. 18:00

Lipiec to również czas na zupełnie nowe programy:

WETERYNARZ Z POWOŁANIA
Weterynarz, dr Michelle Oakley, to prawdziwa obłaskawiaczka i zaklinaczka zwierząt, a także niesamowity autorytet wśród lokalnej społeczności. Codziennie, przemierza po mroźnym kanadyjskim Jukonie tysiące kilometrów, by pomagać zwierzętom dużym i małym, dzikim i domowym. Rozwścieczony wół piżmowy, karibu cierpiące na nowotwór, przestraszony ryś i sowa z amputowanym skrzydłem, to tylko kilkoro z długiej listy jej pacjentów. Od domowego zacisza po leśne ostępy – dr Michelle niesie pomoc każdemu czworonożnemu stworzeniu, bo według jej filozofii każde zwierzę zasługuje na najlepszą dostępną opiekę weterynaryjną. Oprócz tego, że Michelle pracuje na pełen etat jako lekarz – weterynarz, jest również matką i żoną. Zobaczcie, jak udaje się jej godzić tak intensywną, niedającą się zamknąć w przysłowiowych ośmiu godzinach, pracę z obowiązkami domowymi.
Premiera: środa, 2 lipca, godz. 18:00

HIPOPOTAM I KROKODYL
Jakie jest najniebezpieczniejsze zwierzę Afryki? Czy to krokodyl, czy hipopotam? Choć z pozoru hipopotam wygląda dość sympatycznie i łagodnie, bywa bardzo groźny. Uchodzi za jednego z najbardziej agresywnych ssaków na świecie. Jest w stanie swymi kłami poćwiartować prawie każdą ofiarę. Krokodyl to także wielki wojownik i dodatkowo wytrawny myśliwy. Zarówno w  wodzie, jak i na lądzie jest niezwykle zwinny i szybki. Namierza ofiary na podstawie "czujników" ruchu i zmian ciśnienia. W programie "Hipopotam i krokodyl" zobaczycie zmaganie największych zwierzęcych „gladiatorów” Afryki. Kto tym razem będzie łowcą, a kto ofiarą? O tym już 6 lipca na Nat Geo Wild.
Premiera: niedziela, 6 lipca, godz. 17:00

Kanał Nat Geo WILD przyciąga ludzi ciekawych świata, stanowiących jakościową grupę widzów i konsumentów. Są to mieszkańcy miast (55% miasta >200 tys.) i osoby z ponadprzeciętnymi dochodami (62% dochody >3 500 PLN), o dużym potencjale komercyjnym.

Źródło: NAM, ADH%, III-V/2014