Jesienią na Nat Geo Wild jeszcze bardziej dzikie formaty!

Kanał Nat Geo Wild przyciąga widzów ciekawych świata – kolejna odsłona całorocznego cyklu KIERUNEK WILD oraz zupełna nowość na antenie stacji „Królestwo małp”, zaintrygują niejednego z nich!

KRÓLESTWO MAŁP

Już 4 września na antenie Nat Geo Wild wyjątkowa dwuodcinkowa premiera programu „Królestwo małp” – pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników dzikiej przyrody. Wyobraźcie sobie krainę, gdzie głęboko w sercu znikającej afrykańskiej dżungli, żyją najbardziej zadziwiające, zagrożone wyginięciem istoty na Ziemi. Tylko na Nat Geo Wild odkryjemy ich sekrety. To nasi najbliżsi kuzyni – szympansy i goryle. Istoty te naprawdę mają nam coś do powiedzenia. Zawsze wiedzieliśmy, że są inteligentne, teraz wiemy także, że mają osobowość. Program pokazuje, że wiele z ludzkich zachowań wywodzi się od tych pokrewnych nam duszą zwierząt.

„Królestwo małp”, premiera w czwartek, 4 września, od godz. 18:00

KIERUNEK WILD: DZIKI NIL

„Kierunek Wild: Dziki Nil” to 3-częściowa seria, która zagości na antenie stacji już od 9 września, zgłębia wszystkie oblicza królowej światowych rzek. Źródło Nilu znajduje się na terenie Ruwenzori, masywu górskiego Ugandy, krainy 10-metrowych drzew i magicznych, rzadkich ptaków. Nil przepływa przez Jezioro Wiktorii oraz Park Narodowy Wodospadu Murchisona, gdzie żyją prawdziwe gwiazdy afrykańskiej dzikiej przyrody – żyrafy, słonie i lwy. Po przebyciu bagien Sudd rzeka zmierza w kierunku morza Śródziemnego, przecinając pustynie i mijając słynne egipskie piramidy.

Program „Kierunek Wild: Dziki Nil” to jedna z kilkunastu produkcji tworzących całoroczny cykl KIERUNEK WILD, goszczący na antenie Nat Geo Wild już od stycznia 2014r. Program przyciąga przed telewizory widzów o dużym potencjale komercyjnym: mężczyzn (63%, AFF = 139), mieszkańców miast (72%), ze średnim i wyższym wykształceniem (51%, AFF = 114) i ponadprzeciętnymi zarobkami (40% ma dochody rozporządzalne netto na gospodarstwo domowe  powyżej 3 500 PLN; AFF = 138).

„Kierunek Wild: Dziki Nil”, premiera: wtorek, 9 września, godz. 18:00

We wrześniu Nat Geo Wild zaprasza także na „Kierunek Wild: Dzika Namibia”, premiera w tym samym wtorkowym paśmie już 30 września.

Źródło: NAM, ADH%, Programmes, I-VII/2014