TRAVEL CHANNEL – WIODĄCY KANAŁ PODRÓŻNICZY NA ŚWIECIE!

Podróże mogą kojarzyć się z wieloma rzeczami – samotną wędrówką po górach, dalekimi ekspadami do trudno dostępnych miejsc, zwiedzaniem zabytkowych miast. Dla niektórych to pomysł na życie i pasja, a dla innych forma wypoczynku. W każdym z przypadków jedno jest pewne – wyjazdy kształcą i pomagają odkrywać świat na nowo.

Travel Channel odnotował wysokie wyniki oglądalności.  W atrakcyjnej dla reklamodawców grupie kobiet z miast stacja osiąga poziom udziału w rynku 0,21% SHR (AFF = 162), zaś w grupie komercyjnej z miast 0,24% (AFF = 163).

Jesienią kanał wprowadzi na antenę swoje pierwsze autorskie produkcje, takie jak „Niezwykłe Stany Prokopa”, „Europa na weekend” czy „Patent na podróż”. Na antenie nie zabraknie też najnowszej serii „Kobiety na krańcu świata” z niestrudzoną podróżniczką Martyną Wojciechowską.

Tysiące mil przemierzane w samotności, jedzenie w przydrożnych barach, serce głośno bijące w rytmie muzyki country i niesamowita różnorodność - od Nowego Jorku aż po San Francisco! Marcin Prokop w pełnym humoru programie „Niezwykłe Stany Prokopa" wybierze się w spontaniczną podróż po Ameryce, jakiej jeszcze nie znamy! Dzięki programowi, widzowie zapuszczą się w zaułki największej w USA chińskiej dzielnicy, znajdą się za murami najsłynniejszego więzienia Alcatraz oraz wyjrzą z okna najwyższego wieżowca w San Francisco, czy spacer po Golden Gate - moście samobójców.

Premiera: październik 2017

W programie „Europa na weekend” Karol Paciorek udowodni, że wystarczy kilka godzin, aby złapać oddech, oderwać się od obowiązków i do szaleństwa zakochać się w podróżach. Europa stoi przed tobą otworem! Rzym, Madryt, Lizbona, a może Praga? Tysiące turystów z całego świata każdego dnia odwiedzają najpiękniejsze miejsca starego kontynentu. Kultowe stolice, najważniejsze muzea, zniewalająca architektura, niezapomniane widoki i interesujący ludzie. Będzie edukacyjnie, intensywnie i zabawnie!

Premiera: październik 2017

Często rezygnujemy z upragnionego wyjazdu z powodów finansowych – hotel jest za drogi, nie mówiąc już o jedzeniu na mieście czy różnego rodzaju atrakcjach. Program „Patent na podróż” udowadnia, że podróżowanie nie musi iść w parze z wielkimi pieniędzmi, a chcieć to znaczy móc! Ten program to gotowa ściągawka dla tych, którzy chcą podróżować oszczędnie. Odpowiada na wiele pytań nurtujących przyszłych podróżników. Jak nocować i przemieszczać się za darmo? Gdzie najlepiej jeść? Z których miejscowych atrakcji skorzystać?

Premiera: październik 2017

W pierwszym odcinku „Kobiety na krańcu świata” Martyna Wojciechowska odwiedzi Malezję i spotka się z członkami społeczności Badjao. Legenda głosi, ze ich przodkowie posiadali skrzela.  Znani również jako „ludzie-ryby”, słyną z tego, ze na jednym oddechu mogą wytrzymać pod powierzchnią wody nawet kilka minut i bez żadnego specjalistycznego sprzętu nurkować na głębokość 20 - 30 metrów. Martyna odwiedzi także miejscową znachorkę Dzirajnihe, która cieszy się ogromnym zaufaniem i szacunkiem. To dzięki niej podróżniczka poznała niezwykły świat Badjao, dla których prawdziwym domem jest morze.

Premiera: od 9 września, sobota, godz. 11:00

Oferta programowa Travel Channel to także fantastyczne międzynarodowe produkcje, wśród nich m.in. „Dziwaczne potrawy”, „Podróżnik na gazie”, „Wakacje z niespodzianką”, „Kampery gwiazd”, „Magik”, czy „Zaklinaczki aligatorów”.

Dane: NAM, DayParts, SHR%, AFF A 16-49 c50+, W 16-49 c50+ vs A16-49, 01.06-20.08.2017