TRAVEL CHANNEL – PRAWDZIWE PODRÓŻE DLA WIDZÓW CIEKAWYCH ŚWIATA

To kanał dla widzów, którzy szukają różnorodnych doświadczeń: ekstremalnych przygód, ekstrawaganckiego luksusu i nowych kulinarnych wrażeń. Travel Channel uczy, jak podróżować z głową, oszczędnie, pomysłowo i bezpiecznie. Zaznajamia z niesztampowymi formami transportu czy wynajmu lokum. Podpowiada, co warto zobaczyć, czego doświadczyć i jakiej kuchni spróbować w odwiedzanych miejscach.

Stacja osiąga bardzo dobre wyniki w atrakcyjnej dla reklamodawców grupie kobiet z miast z udziałem w rynku na poziomie 0,27% SHR, (AFF = 188), i tym samym odnotowuje blisko 160% wzrost rok do roku, gdzie w analogicznym okresie SHR = 0,17% (AFF = 169).

Już od marca w ramówce pojawił się nowy amerykański program „Czy da się tam mieszkać?”, w którym widzowie poznają losy rodzin, które stoją przed ogromną szansą, ale też najpoważniejszą decyzją w życiu. Czy dla oferty pracy warto całkowicie zmienić życie, zostawić wszystko i przeprowadzić się do obcego miasta oddalonego o tysiące kilometrów? Każdy odcinek opowiada o rodzinie, którą czeka przeprowadzka do nowego kraju. Wskakują do samolotu i na trzy dni lecą zapoznać się z miastem, do którego mają się przenieść.  Na miejscu ekspert od przeprowadzek przygotowuje dla nich wyjątkową wycieczkę. Na koniec, po zapoznaniu się z miejscem rodziny mają podjąć decyzję – zostają czy wyjeżdżają? Premierowy odcinek odnotował bardzo dobre wyniki w grupie kobiet z miast, SHR = 0,88% oraz doskonały indeks AFF = 506!

Premiera: środa, godz. 21:55

Na Mount Everescie w programie „Ratownicy z Mount Everestu” rozpoczyna się sezon wspinaczkowy, w którym doświadczony himalaista i lekarz w pogotowiu wysokogórskim oraz jego ekipa w helikopterze Wysokogórskiego Pogotowia Ratunkowego wyruszą w góry i narażając życie i zdrowie będą pomagać potrzebującym. Premierowy odcinek osiągnął wysokie dopasowanie wśród kobiet w wieku 16-49 lat, AFF = 205.

Premiera: czwartki, godz. 21:00

W ramówce stacji nie brakuje również znanych polskich programów. Od 4 marca widzowie mają okazję oglądać „Kobietę na krańcu świata”. W pierwszej serii programu Martyna Wojciechowska odwiedzi m.in. Wenezuelę, w której pokaże widzom kult piękna i fenomen związany z konkursami piękności, Kambodżę, gdzie kobiety z żeńskiego oddziału saperów zmagają się z trudną pracą polegającą na rozminowywaniu pól, czy Zanzibar, w którym normalną praktyką jest posiadanie przez męża więcej niż jednej żony. Program ma dobre dopasowanie do atrakcyjnej dla reklamodawców grupy kobiet zarabiających ponadprzeciętne dochody, AFF = 174 (W 16-49 3500+).

Premiera: sobota, godz. 11:00

 

Dane: NAM, DayParts, SHR%, W 16-49 c50+, 01.01-26.02.2016 vs 01.01-26.02.2017, Programmes, SHR%, AFF W 16-49, W 16-49 c50+ vs A 16-49, 01-04.03.2017.