ANIMAL PLANET HD - NIEZWYKŁY ŚWIAT DZIKIEJ PRZYRODY

Animal Planet HD to kanał, który odkrywa przed widzami najbardziej fascynujące zwierzęta żyjące na naszej planecie i zabiera widzów w najdalsze zakątki świata, pełne emocjonujących i niebezpiecznych przygód. Pasjonująca natura i dawka wiedzy zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających widzów!

Nadchodzące premiery pokażą widzom jak żyją i do czego zdolne są niektóre zwierzęce minipotwory w programie „Supermoce małych stworzeń” oraz odkryją przed widzami bohaterów nowego serialu „Alaska: ostatni przystanek”, którzy codzienne toczą walkę z własnymi słabościami i surową naturą. Na antenie kanału Animal Planet HD zobaczymy również dokument „DNA epoki lodowcowej”, dzięki któremu widzowie zgłębią tajemnice zwierząt epoki lodowcowej żyjących na terenach Syberii. A w maju zapraszamy wszystkich widzów na weekendowy maraton z programem „Kot z piekła rodem”, w którym znany behawiorysta Jackson Galaxy pomoże właścicielom okiełznać agresywne kocie bestie.

„SUPERMOCE MAŁYCH STWORZEŃ”

Jeśli chodzi o siłę i przewagę w świecie zwierząt, rozmiar nie zawsze ma znaczenie. Najpotężniejsze i najbardziej niezwykłe stworzenia to nieuchwytne, miniaturowe potwory żyjące tuż pod ziemią po której chodzimy. To one władają w swoim środowisku, korzystając z wielu niesamowitych broni i umiejętności - potrafią na przykład zmieniać kształty czy strzelać z oczu własną, trującą krwią. W tej wyjątkowej serii ekspert w dziedzinie zwierząt Bradley Trevor Grieve i bioinżynier Billy Almon wyruszają do najbardziej odległych i niegościnnych miejsc na Ziemi, aby chwytać te maleńkie bestie. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu badają ich zdolności, a za pomocą animacji komputerowych sprawdzają czy mogłyby one konkurować z najgroźniejszymi drapieżnikami naszej planety. Ten program to pełne emocji poszukiwania najtwardszych, choć najmniejszych stworzeń w ich naturalnym środowisku. EMISJA: niedziela, godz. 21:00.

„ALASKA: OSTATNI PRZYSTANEK”

Ta pouczająca seria ukazuje życie niewielkiej obecnie grupki mieszkańców Alaski, którzy mają pozwolenie na mieszkanie na terenie liczącego niemal 75 tys. kilometrów kwadratowych rezerwatu przyrody. Arctic National Wildlife Refuge to jeden z najbardziej odległych i bezludnych obszarów USA. Aby przeżyć 650 kilometrów od cywilizacji cztery samotne rodziny muszą stawiać czoła surowym warunkom dalekiej Północy i agresywnym zwierzętom, nie mając jednocześnie do dyspozycji współczesnych luksusów i udogodnień. Muszą nauczyć się sztuki przetrwania zimy, kiedy temperatura spada do 50 stopni poniżej zera, bronić się przed niedźwiedziami, które próbują wchodzić do ich domów. Heimo, Bob, Ray, Tyler i ich bliscy wprowadzą nas w codzienność jedynego w swoim rodzaju życia w alaskańskiej głuszy. EMISJA: sobota, godz. 21:00.

„DNA EPOKI LODOWCOWEJ”

Znakomici naukowcy z całego świata wyruszają w syberyjską głuszę, aby zgłębiać tajemnice wielkich zwierząt epoki lodowcowej - między innymi słynnych mamutów włochatych. Głównym celem ekspedycji jest znalezienie jak najlepiej zachowanych szczątków mamuta włochatego, nosorożca włochatego, wilków i lwów jaskiniowych, które niegdyś żyły na tych terenach. Ich odkrycia mogą pomóc znaleźć odpowiedź na jedną z największych tajemnic epoki lodowcowej: dlaczego mamuty włochate wyginęły? Wykorzystując najnowszą technologię eksperci starają się wydobyć ze zmumifikowanych szczątków cenne DNA. Czy w przyszłości uda się przywrócić do życia te niezwykłe zwierzęta? Taki przełomowy eksperyment mógłby zmienić bieg historii. EMISJA: od poniedziałku 27 kwietnia, godz. 20:00.

W weekend 9-10 maja zapraszamy widzów na całodniowy maraton z ulubionymi odcinkami programu „KOT Z PIEKŁA RODEM"!

Doświadczony koci behawiorysta Jackson Galaxy pomaga zdesperowanym właścicielom zapanować nad niesfornymi zwierzakami, które wprowadzają w domu wielki zamęt. Od kotów, które rozbijają związki po pupile atakujące właścicieli - żaden koci eksces nie zaskoczy Jacksona. Niezależnie od tego, czy trzeba zmienić nawyki zwierząt czy ludzi, dzięki jego wskazówkom do domów, w których dotychczas panował chaos, powoli powracają harmonia i spokój.

Ciekawe propozycje programowe sprawiają, że stacja Animal Planet HD wciąż odnotowuje wysokie wskaźniki dopasowania wśród atrakcyjnych, jakościowych grup kobiecych. W marcu, w grupie dorosłych kobiet (W25-59) z miast stacja osiągnęła AFF=469, co stanowi wzrost aż o 58% w stosunku do miesiąca marca 2019 roku. W tej samie grupie wiekowej kobiet, z dużych miast i zarobkami powyżej 3500 pln AFF=371 (wzrost o 56% vs marzec 2019) oraz wzrost SHR% aż o 137% w tym samym okresie. Średni miesięczny zasięg kanału Animal Planet HD w marcu wyniósł 2,9 milionów widzów.

Dane: NAM, 01-31.03.2019 & 01-31.03.2020; SHR% W25-59 C100K+ INC 3500+; AFF W25-59 C50K+, W25-59 C100K+ INC 3500+ vs A16-49; COV 01-31.03.2020, A4+.