SZTUKA PRZETRWANIA I TAJEMNICE ZWIERZĄT W LIPCU NA ANIMAL PLANET HD

Animal Planet HD to kanał, który odkrywa przed widzami najbardziej fascynujące zwierzęta żyjące na naszej planecie i zabiera widzów w najdalsze zakątki świata, pełne emocjonujących i niebezpiecznych przygód. Pasjonująca natura i dawka wiedzy zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających widzów! W maju ciekawa oferta programowa kanału Animal Planet HD trafiła do 2,5 mln widzów, co przełożyło się na wysokie wskaźniki dopasowania wśród atrakcyjnych, jakościowych grup kobiecych. W maju, w grupie kobiet w wieku 25-59 z dużych miast stacja osiągnęła AFF=340 oraz wzrost SHR% aż o 98% w stosunku do miesiąca maja 2019 roku. W tej samie grupie wiekowej kobiet, z dużych miast i zarobkami powyżej 3500 pln AFF=276, a SHR% wzrósł aż o 161% w stosunku do V 2019 roku.

W lipcu, widzowie kanału Animal Planet HD będą mieli możliwość poznać kolejne losy bohaterów, którzy codzienne toczą walkę z własnymi słabościami i surową naturą, a wszystko to w drugim już sezonie serialu „Alaska: ostatni przystanek”. Pod koniec lipca, swoją premierę będzie miał dokument „DNA epoki lodowcowej”, dzięki któremu widzowie zgłębią tajemnice zwierząt epoki lodowcowej żyjących niegdyś na terenach Syberii.

„ALASKA: OSTATNI PRZYSTANEK”, sezon 2

Ta pouczająca seria ukazuje życie niewielkiej obecnie grupki mieszkańców Alaski, którzy mają pozwolenie na mieszkanie na terenie liczącego niemal 75 tys. kilometrów kwadratowych rezerwatu przyrody. Arctic National Wildlife Refuge to jeden z najbardziej odległych i bezludnych obszarów USA. Aby przeżyć 650 kilometrów od cywilizacji cztery samotne rodziny muszą stawiać czoła surowym warunkom dalekiej Północy i agresywnym zwierzętom, nie mając jednocześnie do dyspozycji współczesnych luksusów i udogodnień. Muszą nauczyć się sztuki przetrwania zimy, kiedy temperatura spada do 50 stopni poniżej zera, bronić się przed niedźwiedziami, które próbują wchodzić do ich domów. Heimo, Bob, Ray, Tyler i ich bliscy wprowadzą nas w codzienność jedynego w swoim rodzaju życia w alaskańskiej głuszy. W życiu bohaterów zajdą ważne zmiany: pojawiają się nowi członkowie rodzin i nowe tereny do zbadania. EMISJA: od soboty 4 lipca, godz. 21:00.

„DNA EPOKI LODOWCOWEJ”

Znakomici naukowcy z całego świata wyruszają w syberyjską głuszę, aby zgłębiać tajemnice wielkich zwierząt epoki lodowcowej - między innymi słynnych mamutów włochatych. Głównym celem ekspedycji jest znalezienie jak najlepiej zachowanych szczątków mamuta włochatego, nosorożca włochatego, wilków i lwów jaskiniowych, które niegdyś żyły na tych terenach. Ich odkrycia mogą pomóc znaleźć odpowiedź na jedną z największych tajemnic epoki lodowcowej: dlaczego mamuty włochate wyginęły? Wykorzystując najnowszą technologię eksperci starają się wydobyć ze zmumifikowanych szczątków cenne DNA. Czy w przyszłości uda się przywrócić do życia te niezwykłe zwierzęta? Taki przełomowy eksperyment mógłby zmienić bieg historii. EMISJA: od poniedziałku 27 lipca, godz. 20:00.

Dane: NAM, 01-31.05.2019 & 01-31.05.2020; SHR% W25-59 C100K+, W25-59 C100K+ INC 3500+; AFF W25-59 C100K+, W25-59 C100K+ INC 3500+ vs A16-49; COV 01-31.05.2020, A4+.