POZNAJ ŚWIAT DZIKICH I FASCYNUJĄCYCH ZWIERZĄT Z ANIMAL PLANET HD

Tej wiosny kanał Animal Planet HD zaprasza widzów do przemierzenia świata w poszukiwaniu najbardziej fascynujących stworzeń żyjących na naszej planecie. W tą niezwykłą podróż zabierze nas ekspert i poszukiwacz przygód Nathan Peterson w swoim nowym, autorskim programie „Coyote Peterson na tropie niezwykłych gatunków”. Na antenie nie zabraknie również nowego sezonu programu „Resocjalizacja z pitbullem”, w którym Tia Torres niestrudzenie próbuje zmienić wizerunek rasy pitbulli oraz nowy, poruszający film dokumentalny „Dorsz – ginący gatunek”.  To wszystko już w marcu na antenie Animal Planet HD!

„RESOCJALIZACJA Z PIT BULLEM”

Tia Torres, która poświęciła życie na dawanie drugiej szansy przegranym, wraca w kolejnej serii programu. Niestrudzenie walczy ze stereotypami na temat pitbulli i daje więźniom na zwolnieniu warunkowym szansę na rozpoczęcia nowego życia i podjęcie wolontariatu. Tia prowadzi w Nowym Orleanie Villalobos Rescue Center — największe schronisko dla pitbulli w całych Stanach Zjednoczonych. Razem z rodziną i oddanym zespołem wolontariuszy stara się znaleźć każdemu psu nowy dom. W tej serii do ekipy schroniska dołączy nowy wolontariusz na zwolnieniu warunkowym, który przyjedzie tu z Bostonu. Chce zmienić się i żyć uczciwie, aby jego nastoletni syn mógł być z niego dumny. Lizzy i Heidi znajdują pod wiaduktem zabłąkanego psa w bardzo złym stanie. Tia ratuje pięć rannych psów, które były wykorzystywane do walk. Życie w schronisku nie jest łatwe, ale Tia nie przestanie walczyć o swoje ukochane psy, które jej zdaniem zasługują na lepsze życie.
PREMIERA: środa 4 marca, godz. 20:00

„COYOTE PETERSON NA TROPIE NIEZWYKŁYCH GATUNKÓW”

Popularny w serwisie YouTube przyrodnik i specjalista od dzikich zwierząt, Nathan Peterson znany jako „Coyote", rusza w podróż po świecie, szukając najbardziej niesamowitych, fascynujących i niebezpiecznych zwierząt. Nathan nie boi się wchodzić ze zwierzakami w bardzo bliskie relacje i nie waha się wkraczać na ich teren - nawet gdy wiąże się to z koniecznością ubrudzenia się od stóp do głów. Potrafi dzięki temu poznawać je jak nikt inny i odkrywać ich wyjątkowe cechy. Zaraźliwy entuzjazm i autentyczna pasja do wszystkiego, co dzikie, sprawiają, że „Coyote" przenosi królestwo zwierząt do naszych domów, ku uciesze dzieci i całych rodzin.
PREMIERA: niedziela 15 marca, godz. 20:00

„DORSZ - GINĄCY GATUNEK”

Ten poruszający film dokumentalny to szczegółowa analiza katastrofalnego załamania populacji dorszy w wodach u wybrzeży Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy i ekolodzy uważają, że sytuację tę spowodowało przełowienie, ale także zmiany klimatu i złe zarządzanie przez amerykańskie władze. Jednak wielu rybaków, którzy wraz ze spadkiem liczebności ławic dorszy tracą źródło utrzymania i tradycyjny styl życia, uważa, że naukowcy się mylą. Coraz częściej dochodzi do protestów przeciwko polityce rządu, który zakazuje połowów dorsza. W filmie zobaczymy rozmowy z rybakami i ich rodzinami, z naukowcami i przedstawicielami władz federalnych: skomplikowana historia zostanie przedstawiona z wielu różnych punktów widzenia. Jak doszło do tego, że jedno z największych łowisk na świecie stanęło na skraju katastrofy? I — co jeszcze bardziej istotne — jak my, konsumenci, możemy wspierać zrównoważone rybołówstwo?
PREMIERA: sobota 21 marca, godz. 21:00

Ciekawe propozycje programowe sprawiają, że stacja Animal Planet odnotowuje wysokie wskaźniki dopasowania wśród atrakcyjnych, jakościowych grup kobiecych. W styczniu, w grupie dorosłych kobiet (W25-59) stacja osiągnęła AFF=316, co stanowi wzrost aż o 70% w stosunku do miesiąca stycznia 2019 roku. W tej samie grupie wiekowej kobiet z zarobkami powyżej 3501 pln AFF=485 (wzrost aż o 147% vs styczeń 2019) oraz wzrost SHR o 24% w tym samym okresie. Średni miesięczny zasięg kanału Animal Planet HD we wrześniu 2019 r. wyniósł 2,9 milionów widzów.

Dane: NAM, 01-31.01.2019 & 01-31.01.2020, AFF W25-59, W25-59 INC 3501+ vs A16-49; COV 01-31.01.2020, A4+.