Startuje "Projekt Plaża"

Już po raz piąty ekipa telewizji TVN wyrusza w wakacyjną podróż po polskim wybrzeżu, by przez najbliższe siedem weekendów bawić urlopowiczów. W tym roku „Projekt Plaża” zawita do takich kurortów jak: Świnoujście, Szczecinek, Kołobrzeg, Ustka, Darłowo, Mielno oraz Augustów. Pierwsza lokalizacja już w najbliższy weekend (5-7.07)! Relacje z nadbałtyckich miejscowości będą prezentowane w takich programach jak: „Dzień Dobry TVN” oraz „Co za Tydzień”.

„Projekt Plaża” od wielu lat podczas wakacji odwiedza najpiękniejsze polskie plaże serwując urlopowiczom szereg wyjątkowych atrakcji. W tym roku, od 5 lipca do 18 sierpnia, miasteczko działa w następujących godzinach: 9.00 – 17.00 oraz 20.00 – 2.00. W tym czasie, w wyznaczonej strefie, w ciągu dnia będzie można odpocząć i się zrelaksować, a wieczorem wziąć udział w imprezie tanecznej w specjalnie przygotowanym namiocie klubowym.

W tegoroczne wakacje „Projekt Plaża” odwiedzi następujące miasta: (5-7.07) Świnoujście, (12-14.07) Szczecinek, (19-21.07) Kołobrzeg, (26-28.07) Ustka, (2-4.08) Darłowo, (9-11.08) Mielno oraz (16-18.08) Augustów. Do pierwszej miejscowości jaką jest Świnoujście na zaproszenie TVN przyjadą Patricia Kazadi (piątek) oraz Ania Wyszkoni (sobota), które wystąpią na muzycznej scenie. T–Mobile na ten weekend zaprosił Anię Dereszowską oraz Przemysława Cypryańskiego, którzy wspierają akcję społeczną T-Mobile „Pomoc Mierzona Kilometrami”.

W każdą sobotę, w poszczególnych miastach będą odbywać się koncerty uczestników programu „X Factor”. 6 lipca w Świnoujściu zaśpiewa Grzegorz Hyży. 13 lipca w Szczecinku – Filip Mettler, 20 lipca w Kołobrzegu, 3 sierpnia w Darłowie oraz 10 sierpnia w Mielnie wystąpi Klaudia Gawor, a 27 lipca w Ustce oraz 17 sierpnia w Augustowie – Wojtek Ezzat. Na obszarze „Projektu Plaża”, w każdym z miast, oprócz strefy TVN będą znajdować się wyszczególnione miejsca dla partnerów akcji, takich jak -  Original Source, T-Mobile, iRobot oraz PlayStation, w których każdy przewidział atrakcje dla plażowiczów. Wstęp na teren imprezy jest darmowy.

W swojej strefie TVN zadba o dobry humor, kondycję i relaks. Będzie można pograć w piłkarzyki, poleżeć na hamakach, pograć w siatkówkę, popływać na bananie, a także wypożyczyć kajaki oraz skimboard. TVN odpowiada również za zaproszenie gwiazd, które w każdym z kurortów będą dawały swój koncert.

Original Source zadba o zachowanie wspomnień w postaci NIErytunowych zdjęć, które będzie można wykonać w specjalnej strefie foto. Dostarczy też ekstremalnych doznań na ściance wspinaczkowej oraz dobrej zabawy w strefie NIErutynowych gier (spike ball, water pipe, strzelnica, bule oraz quick touch). Główną atrakcją strefy będzie "GIGA PRYSZNIC Original Source", w którym będzie można poczuć naturalnie intensywne orzeźwienie i NIErutynowo ochłodzić się na plaży.

Główną koncepcją strefy T-Mobile będzie zainspirowanie odwiedzających ideą akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami” oraz jej bohaterami, która mobilizuje wszystkich do wspólnej aktywności fizycznej w celu zebrania największej liczby kilometrów w historii. Wszystko po to aby pomóc dzieciom niepełnosprawnym ruchowo. W strefie sportowej, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkurencjach z wykorzystaniem bieżni oraz rowerków spinningowych, a także poznać kilka istotnych faktów odnośnie aktywnego trybu życia.

iRobot w swojej strefie przygotuje konkursy związane ze swoimi produktami typu odkurzanie na czas oraz budowanie robota odkurzającego Roomba z piasku. Raz dziennie każdego dnia przez cały projekt - iRobot będzie uczył plażowiczów tańca robotów. Dodatkowo w tej strefie w Ustce będzie odbywało się bicie rekordu świata w tańcu „robotycznym”!

PlayStation zaprezentuje swój demo-car z wbudowaną konsolą PlayStation 3 oraz największym wbudowanym telewizorem 3D. Niebiesko-biała ekipa zadba o dobre humory wszystkich plażowiczów zapraszając do gry w największe hity na PlayStation 3, w tym najnowsze demo Gran Turismo 6 – realistycznego symulatora wyścigowego. Wieczorami do zabawy wkroczy kontroler ruchu PlayStation Move.