"Prawo Agaty": Jesienne perypetie mecenas Przybysz

Czasami życie decyduje za nas. Zmusza, aby się zatrzymać i poważnie nad sobą zastanowić. To czeka bohaterów serialu w nadchodzących odcinkach. Po utracie prawa wykonywania zawodu, życie Agaty diametralnie się zmienia. Czy mecenas Przybysz zdoła odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Po raz kolejny los wystawia Agatę na dramatyczną próbę. Po utracie posady dyrektora w firmie ubezpieczeniowej, mecenas Przybysz znalazła pomoc u przyjaciółki. Teraz znowu kariera bohaterki jest na zakręcie. Utrata prawa wykonywania zawodu dla prawnika oznacza koniec. Tak jest w przypadku mecenas Przybysz. Na szczęście załamanie nie trwa długo. Agata znajduje nowe zajęcie, które otworzy przed nią gamę nieznanych do tej pory możliwości. Praca z młodzieżą okaże się dla kobiety niezwykle inspirująca, a wsparcie, które otrzyma od przyjaciół w nowej sytuacji utwierdzi ją w przekonaniu, że wszystko jest możliwe, także w miłości! Sama Agata także nie zapomni o najbliższych i w razie potrzeby pospieszy im z pomocą. A ta będzie potrzebna szczególnie Wojtkowi i Dorocie. Gawron, który w końcu odnalazł szczęście zawodowe w prowadzeniu knajpy, tragicznym zrządzeniem losu stanie przed dylematem, co zrobić ze swoją przyszłością. Dorotę pochłoną sprawy zawodowe i nie zawsze będzie miała czas dla męża. Wsparcia będzie potrzebował także Marek. Widzowie poznają wreszcie jego rodzinę, a odkrycie tajemnicy z lat młodości Dębskiego pozwoli im zrozumieć, dlaczego adwokat ma trudności w budowaniu relacji z kobietami.

Najmłodszy z grona przyjaciół, Bartek, w końcu odnajdzie satysfakcję nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym. Przystojny adwokat pokaże nam się od strony, której wcześniej nie znaliśmy – mężczyzny, o którego starcie stoczą dwie nieprzeciętne kobiety! Czy wybierze właściwą partnerkę, tak jak stało się w przypadku ojca Agaty – Andrzeja? Związek Przybysza robi się coraz bardziej poważny i wiele wskazuje na to, że zakończy się na ślubnym kobiercu. Czy któryś z pozostałych bohaterów pójdzie w jego ślady?
Tej jesieni Agata i Marek dojrzewają. Każde na własną rękę, ale tak naprawdę wspólnie. Czy nowe doświadczenia umocnią ich przyjaźń czy może doprowadza do rozstania? Zobaczycie już w krótce!

W najnowszych odcinkach „Prawa Agaty” gościnnie wystąpią m.in.: Bartosz Opania, Witold Dębicki, Sylwia Boroń, Paulina Chruściel, Marcin Hycnar, Natalia Keber .