WYJĄTKOWA INICJATYWA – MARZEC MIESIĄCEM Z WIELKIMI KOTAMI NA NAT GEO WILD

W marcu już po raz siódmy Nat Geo Wild zaprasza na spotkanie z drapieżnikami w ramach „Miesiąca z wielkimi kotami”. Programy poświęcone drapieżnikom są emitowane codziennie od 18:00.

Majestatyczne lwy, drapieżne lamparty oraz zwinne gepardy to jedne z najwspanialszych stworzeń w świecie zwierząt. Niestety liczebność tych drapieżników z każdym dniem maleje. Towarzystwo National Geographic wraz z grupą badaczy i ekspertów stworzyło wyjątkową, międzynarodową akcję – Big Cats Initiative, która ma przeciwdziałać kurczeniu się populacji wielkich kotów. Chcąc pokazać jak ważne jest przetrwanie tych drapieżników w naturze i budować świadomość na temat ginącej populacji, Nat Geo Wild już po raz siódmy zaprasza na „Miesiąc z wielkimi kotami”, podczas którego stacją zawładną̨ koci drapieżnicy.

„Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko cykl programów, ale też kontynuacja „Programu ochrony wielkich kotów” Towarzystwa National Geographic. W związku z inicjatywą, we współpracy z WWF Polska, Nat Geo Wild wspiera polskiego dzikiego kota – rysia nizinnego, którego populacja w Polsce spadła do 40 osobników. Od 10 marca na stronie wielkiekoty.natgeowild.pl będzie można wziąć udział w akcji „Piątka dla Rysia”. 

Zeszłoroczny cykl programów o wielkich kotach przyciągnął przed ekrany telewizorów rodziny z dziećmi w wieku 4-9 lat (AFF = 373, A 16+ with kids 4-9), mieszkańców miast (AFF = 142, M 16-49 100K+) oraz osoby z ponadprzeciętnymi dochodami pow. 3500+ zł (AFF = 211, M 35-54 3500+).

Dane:   NAM, II 2016, 6:00-25:59, AFF vs A16-49, Programmes, dochód rozporządzalny netto per gospodarstwo domowe.