Rusza ostatni wielki tour w roku. Vuelta od piątku na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze

Od 19 sierpnia do 11 września najlepsi kolarze świata będą walczyć o zwycięstwo we Vuelta a Espana. W dniach 7-11 września najlepsze kolarki, a wśród nich Katarzyna Niewiadoma będą rywalizować w ostatnim wielkim tourze roku, czyli Challenge by La Vuelta. Transmisje obu wyścigów na antenach Eurosportu i Eurosporcie Extra w Playerze.Wyścig dookoła Hiszpanii to ostatni wielki tour w tym roku. Od 19 sierpnia do 11 września peleton przejedzie 3280,5 km, na które składa się sześć etapów płaskich, dwa płaskie etapy z górskimi finiszami, cztery etapy pagórkowate, siedem etapów górskich, jedna drużynowa jazda na czas i jedna indywidualna jazda na czas.

Jednym z faworytów wyścigu będzie Primoż Roglicz z Team Jumbo-Visma. Słoweniec musiał wycofać się z Tour de France z powodu kontuzji i wznowił treningi zaledwie kilka tygodni przed startem Vuelty, ale w poprzednich trzech startach zawsze wygrywał klasyfikację generalną. Jeśli i tym razem okaże się najlepszy, zostanie pierwszym kolarzem w historii, który wygra Vueltę cztery razy z rzędu. W stawce 184 kolarzy znajduje się dwóch Polaków: Łukasz Owsian (Team Arkea Samsic) i Kamil Małecki (Lotto Soudal).

Wyścig skomentują niezrównani eksperci Eurosportu – Tomasz Jaroński, Adam Probosz i Dariusz Baranowski.

Vuelta to także ostatni wielki tour sezonu dla kobiet. Po niezwykle emocjonujących wyścigach dookoła Włoch i Francji, czas na pogoń do Madrytu. Na starcie pięcioetapowego wyścigu zobaczymy m.in. Katarzynę Niewiadomą z Canyon-SRAM, która niedawno zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France Femmes. Rywalizację kobiet skomentują Stanisław Brzósko i Sebastian Szczęsny.