Rekordowy styczeń w historii Eurosportu!

W styczniu 2022 roku Eurosport 1 był najchętniej oglądalnym kanałem sportowym w Polsce. Transmisje z pasjonujących wydarzeń sportowych na czele ze skokami narciarskimi, Australian Open i mistrzostwami Europy w piłce ręcznej przyciągnęły miliony widzów, dzięki czemu oba kanały Eurosport 1 i Eurosport 2 osiągnęły najwyższe miesięczne udziały w rynku w swojej historii!

Początek roku na antenach Eurosportu to relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych świata! Na obu kanałach widzowie mogli obejrzeć aż 580 godzin transmisji. Ogromną popularnością cieszyły się między innymi kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, mecze tenisowego Australian Open oraz mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Bogactwo, różnorodność i poziom oferty Eurosportu pozwoliły kanałom na zdominowanie rankingu 20 najchętniej oglądanych transmisji na kanałach sportowych. Eurosport 1 osiągnął w styczniu średni udział w rynku na poziomie 1,27%, zaś Eurosport 2 na poziomie 0,27%, co jest najlepszym wynikiem w historii kanałów. Ponadto Eurosport 2 może się poszczycić najwyższym wzrostem oglądalności wśród kanałów sportowych w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku – aż o 102%.

To był niesamowity miesiąc wypełniony transmisjami. Mamy w ofercie prawa do wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie i cały czas wzmacniamy portfolio. Nasze transmisje przyciągają widzów dzięki wspaniałym sportowym emocjom oraz nowoczesnej oprawie, innowacyjnym studiom i najwyższej klasy ekspertom i komentatorom. Jestem pewna, że przekona się o tym każdy, kto włączy Eurosportu w lutym i będzie wraz z nami śledził Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - podkreśliła Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce. 

Jednym z hitów miesiąca na antenach Eurosportu był pierwszy turniej Wielkiego Szlema w roku. Zakończone w niedzielę Australian Open obejrzało ponad 3,8 mln widzów, a średnia oglądalność wzrosła rok do roku o 82%. Pasjonujący finał turnieju mężczyzn, w którym Rafael Nadal pokonał Daniiła Miedwiediewa włączyło ponad 2 mln widzów przy średniej oglądalności na poziomie 559 tysięcy osób. Jest to najlepszy wynik wielkoszlemowego finału mężczyzn w historii Eurosportu! Dużym sukcesem okazały się również transmisje mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Mecze reprezentacji Polski oglądało średnio blisko 360 tys. osób.
Eurosport od lat oferuje niezrównane relacje z sezonu zimowego, w tym transmisje ukochanej dyscypliny sportowej Polaków, czyli skoków narciarskich. Stacja pokazuje na żywo kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata, w trakcie których regularnie zajmuje pierwsze miejsce pod względem oglądalności wśród kanałów płatnych.
Już 4 lutego w Pekinie rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Największe wydarzenie sportowe świata będzie transmitowane w Eurosporcie 1 i 2, trzech kanałach dodatkowych i kanale 4K, a każdy moment igrzysk pokaże na żywo i na żądanie serwis player.pl.

Styczeń 2022, SHR A4+
Life+VOSDAL