Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 w Eurosporcie

Po raz kolejny Eurosport da miłośnikom sportu dostęp do każdego momentu najważniejszego sportowego wydarzenia świata. Wykorzystując nasze doświadczenie, potencjał Eurosportu, Discovery oraz TVN Grupa Discovery pokażemy Zimowe Igrzyska Olimpijskie jak nigdy wcześniej! Całe igrzyska będą w Polsce dostępne wyłącznie na naszych kanałach i platformach – w Eurosporcie 1 i 2, trzech kanałach dodatkowych: Eurosport 3, 4 i 5, kanale 4K oraz w serwisie player.pl. To zdecydowanie najszersza oferta w Polsce i gwarancja, że u nas kibice będą mogli zobaczyć absolutnie wszystko.

Zaplanowaliśmy aż 850 godzin transmisji, niemal wszystkie z polskim komentarzem (z wyłączeniem części toczących się równocześnie meczów curlingu).

Chcemy, aby nasi widzowie czuli się częścią największego sportowego wydarzenia świata, dlatego o tym, co dzieje się w Pekinie będą im opowiadać najlepsi eksperci. Po raz kolejny zgromadziliśmy niesamowitą drużynę, która przeprowadzi widzów przez olimpijskie areny, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą. Wszystko, co najważniejsze na igrzyskach analizować będzie między innymi Justyna Kowalczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, multimedalistka igrzysk i mistrzostw świata oraz czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skomentuje także część biegów.

Tajniki biathlonu zdradzi wicemistrz olimpijski z Turynu i mistrz świata z Anterselvy, Tomasz Sikora.

Oczy polskich kibiców będę w Pekinie zwrócone przede wszystkim na skocznię. O ulubionej dyscyplinie zimowej Polaków opowiadać będą między innymi Magdalena Pałasz, Jakub Kot, Krzysztof Biegun i Wojciech Topór.

Dużo emocji czeka widzów także na lodzie. Hokejowym ekspertem Eurosportu podczas igrzysk w Pekinie będzie jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii, Mariusz Czerkawski. Rywalizację w łyżwiarstwie szybkim analizować będzie Katarzyna Woźniak, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver i srebrna z Soczi.

Eksperci będą pojawiać się w studiach, komentować wybrane starty, a także analizować wydarzenia z Pekinu w kanałach i platformach TVN Grupa Discovery.

Jak zawsze jednym z największych atutów Eurosportu będą świetni i cenieni komentatorzy. W naszym zespole, który będzie umilał widzom transmisje znajdują się m.in. Marek Rudziński, Igor Błachut, Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora, Sebastian Szczęsny, Jakub Pieczatowski, Marcin Szafrański, Witold Domański, Grzegorz Pajda, Justyna Kowalczyk, Adam Probosz, Grzegorz Gac, Magdalena Tascher, Jacek Tascher Aleksandra Kauc-Żelichowska, Paweł Burlewicz, Marianna Bandych.

Co widzowie znajdą w poszczególnych kanałach?

Eurosport 1 i Eurosport 2: wszystko, co najważniejsze na igrzyskach, w tym skoki narciarskie, biathlon, narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie, short track i wiele innych dyscyplin oraz specjalne programy z udziałem ekspertów Eurosportu

Eurosport 3: kanał dedykowany hokejowi na lodzie

Eurosport 4: kanał dedykowany łyżwiarstwu figurowemu, szybkiemu oraz short trackowi

Eurosport 5: kanał dedykowany curlingowi

Eurosport 4K: najważniejsze wydarzenia igrzysk oraz ceremonia otwarcia i zamknięcia igrzysk w najwyższej jakości