Paryż stolicą światowego tenisa - Roland-Garros 2024 w Eurosporcie

Już w maju na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu rozegrany zostanie drugi w tym roku turniej Wielkiego Szlema. Czy Iga Świątek znów zachwyci tenisowy świat i po raz czwarty w karierze wygra w stolicy w Francji? Transmisje Roland-Garros 2024 od 20 maja do 9 czerwca na antenach Eurosportu!

Paryż to szczególne miejsce dla polskich kibiców tenisa. To tu w 2020 roku Iga Świątek po raz pierwszy wygrała turniej Wielkiego Szlema. Wielki sukces powtórzyła w 2022 i 2023 roku, pokazując, że na paryskiej mączce nie ma sobie równych. Czy w tym roku liderka rankingu WTA po raz kolejny da nam wielkie powody do radości? Tegoroczny Roland-Garros jest szczególny także dlatego, że to właśnie na tych kortach rozegrany zostanie turniej olimpijski.

W stolicy Francji zobaczymy oczywiście broniącą tytułu Igę Świątek, a także Huberta Hurkacza, Magdę Linette i Magdalenę Fręch. Na kortach nie zabraknie także wielkich gwiazd światowego tenisa takich jak Novak Djoković, Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, Aryna Sabalenka, Coco Gauff czy Elena Rybakina.

Eurosport 1 i Eurosport 2 pokażą wszystkie najważniejsze mecze Roland-Garros, w tym finały zaplanowane na 8 i 9 czerwca. Mecze komentować będą znakomici specjaliści, m.in. Karol Stopa, Lech Sidor, Dawid Olejczniak i Marek Furjan.