Nowe i dzikie destynacje na Nat Geo Wild

ZABÓJCZA PRĘDKOŚĆ

Kanał Nat Geo Wild po raz kolejny dotrzyma kroku wymagającym i ceniącym wysoką jakość programów widzom. Już 15 października nowość na antenie Nat Geo Wild - „Zabójcza prędkość”. Ta trzyodcinkowa seria, przez pryzmat cyfrowych animacji, pokazuje nieuchwytne gołym okiem sceny z życia zwierząt. Wykorzystując najnowocześniejszą technikę komputerową, prezentuje błyskawiczne akcje, niewidoczne gołym okiem, czy bez użycia specjalistycznego sprzętu. Każdy z odcinków zanurzy widzów w inny ekosystem, będący domem dla ogromnej liczby zwierzęcych zabójców, wykorzystujących swoją prędkość do polowania bądź obrony.

Premierowy odcinek: środa, 15 października, godz. 18:00

KIERUNEK WILD

Nat Geo Wild zaprasza swoich widzów na kolejne odsłony cyklu „Kierunek Wild”. Tym razem będą to dzikie krajobrazy Japonii oraz Kanady. „Kierunek Wild: Dzika Japonia” przedstawia Shiga Kogen. Miejsce, które o każdej porze roku swoją atrakcyjnością przyciąga tysiące turystów. Zimą jednak na zwiedzających czeka jedna z największych atrakcji tego regionu - kąpiące się w górskich, gorących źródłach makaki japońskie. Co roku rzesze turystów odbywają podróż w odległe japońskie Alpy, by zobaczyć i sfotografować te niezwykłe ssaki. Jest to jednak tylko jeden urywek z życia tych stworzeń. Pozostałe do tej pory umykały obiektywom fotografów. W programie „Kierunek Wild: Dzika Japonia” widzowie odkryją miejsca, w które udają się małpy po opuszczeniu ciepłych źródeł. Poznają m.in. Hiro – młodego makaka i jego perypetie. Autorzy programu przedstawią niesamowitą historię tych ssaków, ich zmagania z przeciwnościami natury i walkę o przetrwanie.

Następną propozycją z cyklu „Kierunek Wild”, jest przepięknie sfilmowana i zmontowana seria „Kierunek Wild: Dziaka Kanada”, która w czterech odcinkach pokaże historię podbiegunowej części Ameryki Północnej. W programie wykorzystano zjawiskowe zdjęcia lotnicze i zadziwiające ujęcia poklatkowe, które wprowadzają dynamiczną i pełną zwrotów akcji fabułę. Od wschodniego po zachodnie wybrzeże, od równin po puszcze, poprzez rozległe trawiaste prerie i pozornie ogołocone z życia krajobrazy Arktyki. Widzowie będą mieli okazje sprawdzić gdzie bije serce prawdziwie dzikiej Kanady.

Cykl „Kierunek Wild” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów. Od stycznia 2014 roku „Kierunek Wild” zgromadził przed telewizorami ponad 2,6 mln osób z grupy komercyjnej. Program dzięki cyklicznemu charakterowi, daje możliwość całorocznej komunikacji marketingowej z wymagającymi widzami stacji. Warto podkreślić, że jakościowe programy Nat Geo Wild przyciągają aspiracyjne grupy celowe. Widownię Nat Geo Wild stanowią wykształceni miłośnicy podróży, zwierząt i dzikiej przyrody (49% wykształcenie średnie lub wyższe), z ponadprzeciętnymi zarobkami (42% posiada dochody rozporządzalne na gospodarstwo domowe  >3 500 PLN).

„Kierunek Wild: Dzika Japonia” premierowy odcinek: wtorek, 14 października, godz. 18:00

„Kierunek Wild: Dzika Kanada” premierowy odcinek: wtorek, 21 października, godz. 18:00

Źródło: NAM, ADH%, I – 15 IX 2014, DayParts; 1 I - 15 IX 2014, COV A 16-49, Programmes.