NATIONAL GEOGRAPHIC WILD ZAPRASZA NA WIZYTĘ W PUSZCZY AMAZOŃSKIEJ

W listopadzie kanał National Geographic Wild składa hołd jednemu z najwspanialszych wytworów natury – Puszczy Amazońskiej. Ten największy na świecie las deszczowy jest najbogatszym gatunkowo obszarem na planecie. Tym trudniej patrzeć, gdy tak ważne dla planety miejsce staje w płomieniach. Kanał National Geographic Wild przypomni programy dotyczące Amazonii, które wyjaśnią, dlaczego obszar ten jest szczególnie cenny i wart walki, jaka nieustająco toczy się o niego między światem biznesu i ekologami.

AMAZONIA

Premiery w soboty od 23 listopada o godz. 14:00 i 15:00

(8x60 min)

W deszczu Amazonki żyje wiele niezwykłych i niewystępujących nigdzie indziej gatunków zwierząt: od węgorzy elektrycznych, ogromnych czarnych piranii i dwumetrowych ryb z rodzaju sumokształtnych, po żarłacze tępogłowe. Oprócz przedziwnych stworzeń, zamieszkujących głębiny, można spotkać też wielu popularnych mieszkańców amazońskiej selwy, których, byt nierozerwalnie związany jest z rzeką, m.in.: anakondy, krokodyle, jaguary, tarantule, manaty, małpy i papugi.

ZADZIWIAJĄCA PRZYRODA

Premiery w środy od 27 listopada o godz. 21:00

(8x60 min)

Natura potrafi zaskakiwać bardziej niż najbardziej szalone wytwory wyobraźni reżyserów filmów sci-fi. W serii „Zadziwiająca przyroda” ludzie, którzy byli uczestnikami nietypowych wydarzeń z udziałem natury opowiedzą swoje historie. Widzowie powinni przyszykować się na sporą dawkę opowieści, od których robi się gęsia skórka. Począwszy od eksplodujących ropuch w Niemczech, czerwonego deszczu z indyjskiego nieba i inwazji myszy w Australii, po psy skaczące z mostu w Szkocji i antylopy gnu tratujące w Afryce. W programie wystąpią także naukowcy, którzy postarają się wyjaśnić, dlaczego dochodzi do takich zjawisk.

National Geographic Wild jest wyjątkowym kanałem z rodziny National Geographic, prezentującym najlepsze programy poświęcone dzikiej przyrodzie, tworzone przy współpracy z najlepszymi filmowcami. Produkcje emitowane na kanale są przeznaczone dla całej rodziny (AFF = 141 A20-54 with kids 10-14; AFF = 154 A25-54 with kids 10-14), za sprawą przejrzystej i zróżnicowanej ramówki podzielonej na pasma tematyczne, wszyscy miłośnicy natury, dzikiej przyrody oraz zwierząt w łatwy sposób znajdą programy dla siebie.

Dane: NAM, Q3 2019, 06:00-59:59, AFF vs A16-49, DayParts