NAT GEO WILD – GRUDZIEŃ PEŁEN NIESAMOWITYCH SPOTKAŃ ZE ZWIERZĘTAMI

Nat Geo Wild to dom dzikiej przyrody, pełnej niespodzianek i pięknych krajobrazów. Fascynujące historie oraz zapierające dech w piersiach ujęcia filmowe sprawiają, że stacja przyciąga przed telewizory atrakcyjne grupy widzów. Są nimi: rodziny z dziećmi (AFF = 279, A 16+ with kids 4-9) oraz osoby z dochodem pow. 3500zł (AFF = 209, M 35-54 3500+)*. Ponadto, tylko w listopadzie kanał Nat Geo Wild wybrało ponad 5,5 mln widzów!

Od małpy do człowieka – premierowe emisje w czwartki, od 14 grudnia o 18:00

W grudniowe czwartki widzowie Nat Geo Wild zobaczą serię „Od małpy do człowieka”. Dzięki temu programowi będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób wykształciły się charakterystyczne ludzkie zachowania. Ma to związek z naszymi najbliższymi krewnymi – małpami. Jak się okazuje, nie tylko ludzkie życie bywa skomplikowane. Dla człowiekowatych może być równie trudne i zawiłe. Jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Widzowie przekonają się, że dwa gatunki, choć z pozoru różne, mogą być bardzo do siebie podobne.

Dzika Syberia – premiera w poniedziałek 25 grudnia o 18:00

W Boże Narodzenie Nat Geo Wild zaprasza widzów na niezwykły dokument „Dzika Syberia”. Tylko najtwardsze zwierzęta mogą żyć na Syberii. Niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie japońskie czy łasice pospolite muszą przetrwać długą, nie oszczędzającą ich zimę i do granic możliwości wykorzystać relatywnie krótką wiosnę. Od pokrytych lodem brzegów północy, przez długie kilometry jałowej tundry, po głębie lasów tajgi, zwierzęta te muszą stawić czoła ciężkim wyzwaniom i walczyć o przetrwanie.

Arcytrudna misja: golec superbohater – premiera w sobotę 30 grudnia o 18:00

Pod koniec roku Nat Geo Wild udowodni, że wygląd to nie wszystko. Mimo że ma niezbyt atrakcyjną aparycję, możemy mu zazdrościć. Golec piaskowy dożywa sędziwego wieku, nigdy nie choruje i jest odporny na ból. Naukowcy starają się dociec, jak to jest możliwe. By walczyć z chorobami wieku starczego, a nawet z samym starzeniem, badacze z całego świata poszukują genu Metuzalem, który może kryć się w tych niezwykłych gryzoniach.

Lwy kontra żyrafy – premiera w niedzielę 31 grudnia o 18:00

W ostatni dzień grudnia, stacja Nat Geo Wild pokaże dokument „Lwy kontra żyrafy”. Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki, ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i wcale nie ma pewności, że zakończą się zdobyciem pożywienia.

Dane: NAM, X-XI 2017, 6:00-25:59, AFF, Dayparts; XI 2017, COV A4+, Reach&Frequency. *dochód rozporządzalny netto per gospodarstwo domowe.