NAT GEO WILD – FASCYNUJĄCE PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA!

Od stepów, poprzez głębiny oceanów, a skończywszy na parkach przyrody - Nat Geo Wild zabiera widzów w spektakularną i niezapomnianą podróż na krańce świata, ukazując obrazy dzikiej przyrody oraz formaty pełne zaskakujących faktów o zwierzętach i świecie natury. Tej jesieni kanał przygotował dla swoich widzów niezwykłą podróż w głąb safari wraz z braćmi Reed oraz arcytrudną misję ocalenia orangutanów. Nat Geo Wild to stacja z jakościowym profilem widza – 57% widzów kanału to mężczyźni (AFF = 247, M 35-54) oraz osoby z ponadprzeciętnymi zarobkami pow. 3500 zł (44%, AFF=133). 

SAFARI Z BRAĆMI REED – premierowe emisje od piątku, 4 listopada o 18:00

Dwaj bracia - Brent i Grant Reedowie - są najlepszymi przyjaciółmi i jednocześnie partnerami biznesowymi, zarządzającymi jedną z najlepiej prosperujących w Botswanie firm zajmujących się safari. Rezydują w delcie rzeki Okawango, która jest jednym z najdzikszych, ale także najurokliwszych miejsc na Ziemi. Jednak prowadzenie interesu w takich warunkach nie należy do najłatwiejszych. Ten charyzmatyczny duet na co dzień zmaga się z wieloma wyzwaniami - od wyciągania samochodów terenowych z rzek, przez usuwanie jadowitych węży i skorpionów z obozowiska, po pokonywanie wielkich przeszkód na drodze.  

NIEZWYKLI PRZYJACIELE ZE ŚWIATA ZWIERZĄT – NAJCIEKAWSZE HISTORIE – premierowe emisje od czwartku, 3 listopada o 18:00

Seria „Niezwykli przyjaciele ze świata zwierząt – najciekawsze historie” przedstawia kompilację historii niesamowitych i często wzruszających przyjaźni, które pojawiły się między stworzeniami, należącymi do różnych, z pozoru zantagonizowanych gatunków. Świat zwierząt wymyka się przyjętym przez nas stereotypom – czasem najlepszym przyjacielem człowieka zostaje zwierzak, po którym nigdy byśmy się tego nie spodziewali. Czasem przyjaźń międzygatunkowa jest tak silna, że nic nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie.

ARCYTRUDNA MISJA: OCALIĆ ORANGUTANY – premierowe emisje od soboty, 26 listopada o 18:00

Kiedy fotografowie National Geographic wyruszają wykonać przydzielone im zadanie, nie jest to zwykła praca, a raczej odpowiedzialna misja. Podróżując po całym świecie w sprawach równie pilnych, co ponadczasowych, pokazują czego powinniśmy się dowiedzieć, by ocalić gatunki przed wymarciem oraz uchronić nas samych i dążyć do zrównoważonego istnienia na Ziemi. W dokumencie „Arcytrudna misja: ocalić orangutany”, biolog terenowy i zarazem fotograf Tim Laman udaje się do tropikalnego Borneo, by ścigając się z czasem oraz zwrócić uwagę świata na przemysł oleju palmowego, który niszczy ostatnie pozostałe siedliska orangutanów.

Źródło: NAM, Q3 2016, 6:00-25:59, ADH%, AFF VS. A 16-49, DAYPARTS.