MOTOSPORTOWE EMOCJE W MOTOWIZJI!

Wyścigi Monster Energy NASCAR Cup Series, kolejne rundy rajdowych samochodowych mistrzostw świata WRC, zacięta walka o prowadzenie w serii DTM i GT Masters, dwie podwójne rundy w Formule E oraz cotygodniowy przeglądy wydarzeń ze świata motosportu w magazynie Autospeed. To wszystko zobaczysz w Motowizji!

Świat motosportu pędzi w sezonie jak szalony, dostarczając wyjątkowych emocji podczas każdego weekendu. Ostatnie wyścigi Monster Energy NASCAR Cup Series obfitowały w niespodziewanych zwycięzców. W jednym z najbardziej zaciętych sezonów ostatnich lat do głosu zaczęli dochodzić młodzi kierowcy. Kyle Larson, który jest liderem klasyfikacji generalnej i zaczyna być określany mianem następcy Jimmiego Johnsona to zaledwie jeden z przykładów. Swoje pierwsze zwycięstwa w karierze odnieśli Ricky Stenhouse Jr., Ryan Blaney i Austin Dillon zapewniając sobie tym samym udział w fazie playoff. Ta decydująca o mistrzostwie serii faza rozpocznie się we wrześniu i jak zawsze zakwalifikuje się do niej szesnastu kierowców. Prognostykiem niesamowitych emocji w następnym wyścigach jest fakt, że 11 z tych 16 miejsc jest już zajęte, a na wywalczenie sobie awansu kierowcy mają jeszcze 9 wyścigów. Transmisje NASCAR Cup Series w Motowizji odbywają się niemal w każdy weekend, a cotygodniowe, godzinne podsumowanie emitowane są, we wtorki, o godz. 22:00, w paśmie MotoTrend.

Już 22 i 23 lipca zapraszamy na kolejne transmisje dwóch wyścigów w serii DTM. Kierowcy Audi, Mercedesa i BMW ścigać będą się w Rosji na torze w Wołokołamsku. To będzie kolejny pasjonujący pojedynek. Przewidywanie przebiegu wydarzeń, po tym co wydarzyło się ostatnio na ulicach Norymbergi, to nie lada wyzwanie. Różnice są minimalne i wygrać może każdy. W ten weekend w Motowizji również transmisja z serii GT Masters. Kierowcy ścigać będą się na torze w holenderskim Zandvoort. W serii supersportowych aut wyścigowych klasyfikacja generalna jest również mocno wyrównana. Po 3 rundach (6 wyścigach ) na prowadzeniu jest zespół Callaway Competition. Zespół prowadzony przez Giovanniego Ciccone, którego kierowcami są Jules Gounon oraz Daniel Keillwitz, ma 19 punktów przewagi nad ekipą BMW Team Schnitzer (Philipp Eng/ Ricky Collard).

W rajdowych samochodowych mistrzostwach świata WRC za nami  Orlen 74 Rajd Polski i trzecie zwycięstwo w tym sezonie Thierry’ego Neuvilla. Belg odrobił część strat i goni w klasyfikacji generalnej obrońcę mistrzowskiego tytułu – Sebastiana Ogiera. Kolejnym przystankiem w kalendarzu WRC, dla najlepszych kierowców rajdowych świata, jest Finlandia, a po niej – asfaltowa runda w Niemczech. Podsumowania kolejnych rund można oglądać w każdy poniedziałek, bezpośrednio po rajdzie, o godzinie 20.40.

W Formule E czas na tourne po Ameryce Północnej. Najpierw Stany Zjednoczone, później Kanada! Liderem klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 157 punktów, jest Sebastian Buemi. Obrońca mistrzowskiego tytułu ma 32 punkty przewagi nad Brazylijczykiem Lucasem di Grassim. Trzeci w klasyfikacji jest rewelacyjnie spisujący się od kilku wyścigów Szwed- Felix Rosenqvist z zespołu Mahindra Racing. Przed nami dwa wyścigi w Nowym Jorku, konkretnie po ulicach Brooklynu. Na podsumowanie rywalizacji zapraszamy odpowiednio 17 i 24 lipca o godzinie 22.40. Kolejne dwa wyścig, będące zarazem ostatnią rundą w sezonie, odbędą się w Montrealu.

Na tym nie koniec emocji! W sierpniu seria GT Masters zagości na słynnym torze Nürburgring a DTM odbędzie się w Holandii. We wrześniu dla odmiany obie serie pojadą dwie rundy odpowiednio GT Masters na torach w Sachsenring i Hockenheim, natomiast DTM na Nürburgringu i torze Redbullring w Austrii.

Rajdowe samochodowe mistrzostwa świata WRC po rywalizacji w Niemczech czeka miesięczna przerwa. W podsumowaniach kolejnych rund w październiku widzowie stacji będą mogli zobaczyć najciekawsze momenty z rund w Katalonii i Walii. Sezon 2017 zakończymy w Motowizji podsumowaniem rajdu Australii w drugiej połowie listopada.

W Motowizji nie zapominamy o krajowych imprezach. Miłośników youngtimerów i samochodów zabytkowych zapraszamy na podsumowania m.in. 3 Warszawskiego Rajdu Historycznego, 6 Rajdu Polski Historycznego oraz Rajdu Wisły. Oprócz rund Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność zapraszamy również na Motul HRSMP. We wrześniu w kalendarzu cyklu zaplanowano dwie rundy – rajd Dolnośląski oraz Rajd Wisły. Sezon zakończy natomiast na koniec października 3 Rajd Grodzki.

Oprócz rywalizacji na 4 kołach, w Motowizji znajdzie się także coś dla miłośników motocykli i wielkich prędkości. Podsumowania najbardziej niebezpiecznych i zarazem najbardziej emocjonujących wyścigów motocyklowych na wyspie Man w sezonie 2017 już jesienią na antenie Motowizji.