NOWOŚCI PROGRAMOWE W MOTOWIZJI – IDEALNE NA JESIENNĄ SŁOTĘ

Dni coraz krótsze, wieczory coraz chłodniejsze, zimne noce… Czy to przypadkiem nie znak kończącego się sezonu? Jesienne wieczory w Motowizji zapowiadają się bardzo ciekawie zwłaszcza dla entuzjastów dwóch kółek. Premiera drugiego sezony „Przyjazne Motocyklistom”, „Isle of Man – TT 2017 Podsumowanie”, „Isle of Man – Classic TT 2017 – podsumowanie” czy „Motoślad” z prowadzącym Aleksandrem Ostrym Ostrowskim – to tylko część propozycji, które czekają na widzów Motowizji w nadchodzących miesiącach.

Dla miłośników dwóch kółek mamy pachnące nowością produkcje w postaci „Przyjazne Motocyklistom”. W programie pokazujemy, jak pasjonujące i bogate w niesamowite przygody może być motocyklowe życie. Ola Kutz i Robert Skawiński – czyli zakręcona na punkcie dwóch kółek i bardzo energetyczna para prowadzących – wyrusza w trasę, aby odkrywać najciekawsze miejsca, wydarzenia i inicjatywy, tworzone przez i dla pasjonatów – nie tylko motocykli. Przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz, podejmują wyzwania, biorą udział w najważniejszych imprezach motoryzacyjnych i poznają nietuzinkowych ludzi. Zdobytą wiedzą i doświadczeniami dzielą się z widzami w zabawny, nieoczywisty sposób, a ich głównym celem jest pokazanie, że motocykl to nie tylko pasja i dobra zabawa, ale także nauka, przełamywanie barier, przyjaźń, pomoc innym oraz wielkie emocje – krótko mówiąc: styl życia. Premierowe odcinki emitowane są w każdy czwartek, o godz. 21:20. Nowe odcinki II sezonu „Przyjazne motocyklistom” są również dostępne w bibliotece programów na player.pl dla wszystkich użytkowników tej platofrmy.

Dla entuzjastów mocnych wrażeń przygotowaliśmy relacje z tegorocznej edycji wyścigów motocyklowych na wyspie Man. Program „Isle of Man – TT 2017 Podsumowanie” w każdy poniedziałek, o godz. 22.40. W pierwszym odcinku zapraszamy na podsumowanie tego co działo się w roku 2016. Tegoroczna edycja wyścigów na najsłynniejszej motocyklowej wyspie świata została mocno storpedowana przez pogodę. Najpierw długie oczekiwanie na poprawę pogody podczas tygodnia treningowego, później walka z czasem, aby rozegrać jak największą liczbę wyścigów. Z punktu widzenia kibiców to był kolejny rok pojedynku między Irlandczykiem Michaelem Dunlopem i Brytyjczykiem Ianem Hutchinsonem. Pod nieobecność kontuzjowanego Johna McGuinnessa (23-krotny zwycięzca TT miał koszmarnie wyglądający wypadek podczas kwalifikacji do wyścigu North West 200 w Irlandii Północnej dwa tygodnie przed startem TT), pierwsze skrzypce w zespole Hondy, na kompletnie nowym motocyklu CBR1000RR, miał grać legendarny Guy Martin. Z jakim skutkiem? Przekonacie się Państwo oglądając podsumowania wyścigów poszczególnych kategorii w każdy poniedziałek o godzinie 22.40.

Na tym jednak jeszcze nie koniec! Fanów klasyki zainteresuje natomiast godzinny program podsumowujący tegoroczną edycję Classic TT. Współcześni zawodnicy na motocyklach z przed lat, które wygrywały wyścigi na wyspie Man. W tym roku wielkim wydarzeniem był przejazd modelu Gilera 500 po Mountain Cours w wykonaniu Michaela Dunlopa. W ten sposób uczczona została 60 rocznica niezwykłego wydarzenia, jakim było ustanowienie rekordu średniej prędkości w postaci 100 mil na godzinę. W 1957 roku Szkot Bob McIntyre jako pierwszy przekroczył magiczną barierę prędkości, która wydawała się wówczas szczytem możliwości sprzętu i motocyklistów na drogowym torze, którego jedne pełne okrążenie liczy 37 i ¾ mili, czyli ponad 60 kilometrów. Dla porównania w ubiegłym roku wspominany już w tekście Michael Dunlop ustanowił rekord prędkości w postaci 133,393 mili na godzinę, czyli prawie 215 km/h. Starszy z braci Dunlopów - syn tragicznie zmarłego w 2008 roku Roberta i bratanek legendy TT – również nie żyjącego, rekordzisty pod względem liczby zwycięstw – Joey’a Dunlopa – jest pierwszym motocyklistą, który na wyspie Man zszedł poniżej 17 minut jednego okrążenia! Przypominam, jedno liczy 60 kilometrów i 780 metrów, co biorąc pod uwagę, że jest to tor drogowy (na czas wyścigów ulice są zamykane dla ruchu publicznego) z całą infrastrukturą w postaci krawężników, kamiennych murków, bliskości zabudowań itp., czyni ten obiekt najbardziej niebezpiecznym obiektem do ścigania na świecie.  Magia wyścigów motocyklowych na wyspie Man jednak jest tak wielka, że mimo śmiertelnego żniwa, które Mountain Course zbiera co roku, chętnych do startu nigdy nie brakuje…Skąd ten fenomen? Przekonajcie się Państwo sami oglądając jesienią Motowizję.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander 'Ostry' Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Darka Felis-Obryckiego). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Germany, Audi TT Cup.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32 oraz w Netii na kanale 81, jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja