DISNEY CHANNEL - JESIENNE NOWOŚCI I CASE STUDY PRUDENTIAL

Jesień na antenie kanału Disney Channel to czas wielu nowości, z których ucieszą się przede wszystkim dziewczynki.

„Alex & Co” to nowy serial opowiadający o grupie przyjaciół rozpoczynających szkołę średnią. Głównym bohaterem jest Alex, bardzo inteligentny i śmiały młody człowiek z silnym poczuciem dobra i zła. Wraz z Nicole i Christianem - najlepszymi przyjaciółmi ze szkoły podstawowej - tworzą zgraną grupę, do której wkrótce dołączy Emma. Nie wiedzą jednak, że ta piękna dziewczyna ma pewien sekret – jest córką budzącego strach dyrektora szkoły. Premiera 17 października o 09:30.

„Przyjaciółki od czasu do czasu” to kolejna jesienna nowość. Serial koncentruje się na najlepszych przyjaciółkach - Cyd i Shelby, które zamieszkują ze sobą, podczas gdy rodzice Cyd przebywają na wykopaliskach archeologicznych w Chile. Po wypadku w laboratorium naukowym ich sąsiada Barry’ego, dziewczyny zaczynają podróżować w czasie i muszą nauczyć się panować nad nową supermocą.

Dzięki starannie dobranej ofercie programowej, Disney Channel posiada najlepszy indeks dopasowania do grupy dziewczynek wśród kanałów dziecięcych (AFF = 176).

Disney Channel to również szerokie możliwości reklamowe, z których skorzystała firma Prudential. Marketer realizuje obecnie specjalny program edukacyjny skierowany do najmłodszych, który jest częścią kampanii promującej ubezpieczenia na życie połączone z planem oszczędnościowym na przyszłość dziecka.

Celem emisji programu o nazwie „Cha-Ching”, który pojawił się na antenie Disney Channel jest nauka poprzez zabawę. Prudential uświadamia dzieciom rolę, jaką odgrywają w naszym życiu pieniądze oraz uczy jak rozsądnie podchodzić do wydatków, oszczędzania i pomagania innym.

Odcinki „Cha-Ching” są emitowane w ekskluzywnych blokach reklamowych. Emisja odbywa się codziennie o tej samej porze: od poniedziałku do piątku, pomiędzy 16:00 a 17:00, o czym informują specjalnie przygotowane spoty. Każdy odcinek animacji trwa od 2,5 do 3 minut. Komunikacja Klienta jest wspierana kampanią display przekierowującą na stronę cha-ching.pl.

Przykład spotu promujący program „Cha-Ching”:
 

Disney Channel

 


Więcej informacji o kanale Disney Channel można znaleźć na stronie: http://www.disney.pl/disney-channel/

„Alex&Co” – premiera 17 października o 09:30
„Przyjaciółki od czasu do czasu” - premiera 29 listopada o 14:25

Zapraszamy do współpracy!

Źródło: NAM, AFF w 4-12 vs. a 4-12, H1 2015