JESIENNA DAWKA EMOCJI W DTX

Na jesień w DTX przygotowaliśmy wszystko to, co najlepsze i co najbardziej lubią nasi widzowie! Na pewno będzie motoryzacyjnie, ponieważ zawitamy do warsztatów samochodowych, w których zobaczymy mnóstwo przeróbek, napraw, a także samochodów budowanych od podstaw. Będzie szybko, bo poznamy mistrzów kierownicy i przeniesiemy się do świata wyścigów ulicznych. Będzie też niebezpiecznie i na granicy prawa – przed nami nowe wyzwania strażaków, policji autostradowej i kierowców ciężarówek.

We wrześniu w poniedziałki o godzinie 18:10 kontynuacja programu „Gaz Do Dechy z Finneganem”, w którym kamery będą śledzić jak Mike Finnegan wraz z Mikiem Cottenem i Davidem Newbernem przy pomocy wiedzy i „taśmy klejącej” sprawią, że auta będą coraz szybsze. Udowodnią, że nie potrzebują do tego ogromnych pieniędzy. Dla nich przede wszystkim liczy się pomysłowość, innowacyjność i zamiłowanie do prędkości. Natomiast po nim, 27.09 wystartują „Ekstremalne Przeróbki”. Premierowe odcinki będą dostępne również w październiku. Beau, Dave i "Mad" Mike to specjaliści od renowacji starych samochodów. W legendarnym warsztacie Galpin Auto Sports z pasją odnawiają nawet stuletnie egzemplarze, jednocześnie zgłębiając ich historie. Po zakończeniu każdego projektu ekipa testuje efekty swojej pracy, zgłaszając odbudowane pojazdy do najbardziej prestiżowych zawodów i sprawdzając je na najtrudniejszych torach. Misją naszych bohaterów jest ocalenie artefaktów historycznej motoryzacji przed zapomnieniem.

Kolejną kontynuacją jest drugi sezon „Ulicznych Wyścigów Ameryki”. W każdy piątek o 22:10 na widzów czekają dwa premierowe odcinki „najszybszej” serii DTX. Szykuje się jeszcze bardziej zacięty i nieprzewidywalny wyścig. Lista uczestników rajdu domyka się, ale są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Osiem nowych drużyn stanie do walki, w której wygraną będzie udział w popularnych zawodach. Komu dopisze szczęście, a kto odjedzie do domu „z kwitkiem”? Wielkie emocje i adrenalina będą towarzyszyć widzom aż do końca grudnia!

W piątki od 03.09  o 18:10 zapraszamy na drugi sezon programu „Chris i Max Na Tropie Klasyków”. To kolejna seria dla fanów klasycznych samochodów. Nasi bohaterowie, czyli Chris i Max z warsztatu Kubicki Motors to specjaliści od wynajdywania i odnawiania klasycznych, starych, zapomnianych samochodów legendarnych niemieckich marek, podrasowanych aut z USA oraz rzadkich modeli, jak i youngtimerów. Kupują je tanio, remontują i sprzedają z zyskiem – zobaczcie ich w akcji! Natomiast od 29.10 z nowym 7. sezonem „Hot Rod wg Kindiga” powróci na antenę Dave Kindig, a wraz z nim jedyne w swoim rodzaju pojazdy, które przygotowuje dla wymagającej, często celebryckiej klienteli. Już jesienią widzowie będą świadkami kolejnych przedsięwzięć motoryzacyjnych – od wizualizacji projektu po budowę od podstaw.

04.10 o 23:10 wystartujemy z trzecim sezonem programu przybliżającego rzeczywistość niemieckich dróg szybkiego ruchu – „A8 Autostradą na Zachód”. Tym razem przenosimy się z autostrady A2 na A8. Od poniedziałku do czwartku będziemy przyglądać się ciężkiej pracy policji autostradowej, kierowców ciężarówek, służb utrzymania autostrady oraz inżynierów pracujących nad upłynnieniem ruchu.  

Akcent kobiecy na antenie DTX stanowi 9. sezon programu „Ekspertki z Warsztatu”. Już od 05.10, we wtorki o godzinie 18:10, co tydzień zobaczymy jak pracują mechaniczki Sarah „Bogi” Lateiner i Faye Hadley. Ponownie wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności, zaglądając pod maski aut i do „wnętrzności” motocykli. W premierowych odcinkach Sarah i Faye wezmą na warsztat m.in. mustanga z 1969 r. z turbosprężarką, odbędą jazdę próbną corvettą z centralnie umieszczonym silnikiem, spełnią marzenia Hadley, upgrejdując Toyotę Suprę, pomogą sparaliżowanemu właścicielowi klasycznego mustanga, zdekonstruują Rocketa 3 R, a także zajmą się europejskimi hot rodami. 

Już od 07.09, w czwartki o 18:10 widzowie będą mogli zobaczyć, jak radzą sobie z wyzwaniami strażacy z niemieckiego Zagłębia Ruhry – to już trzecia seria programu „Strażacy z Ruhry”. Kiedy stawką jest ludzkie życie, nie ma czasu do stracenia – oni zjawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Od pożarów po wypadki samochodowe, często są pierwszymi na miejscu zdarzenia i muszą wykazać się nie tylko siłą i odwagą, ale też umiejętnością niesienia pomocy medycznej, czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed przybyciem innych służb.

W październiku nie zabraknie także wyjątkowych maratonów – specjalnie dla naszych widzów przygotowaliśmy ostatnie sezony, ulubionych programów Discovery przed premierami najnowszych serii. To niezwykła okazja, by nadrobić zaległości i przypomnieć sobie, co działo się w ostatnich odcinkach. W niedzielę, 10.10 od godziny 16:10 do 24:10 będzie do obejrzenia 5. sezon „Klanu z Alaski” – przed premierą 6. sezonu, który będzie dostępny od 15.10 w piątki o 23:00 w Discovery Channel. Z kolei, w sobotę 23.10 od 13:10 do 19:10 zapraszamy na „Budowę na Końcu Świata” – przed premierowymi odcinkami w Discovery Channel, które będą emitowane w niedziele o godzinie 15:00. W ostatnim specjalnym maratonie widzowie zobaczą zmagania bohaterów „Najniebezpieczniejszego Zawodu Świata: Połów na Hawajach” – już 24.10 w niedzielę od 16:10 do 24:10, tylko w DTX – przed premierą drugiego sezonu w Discovery Channel, zaplanowaną na 26.10 na 23:00.