ANIMAL PLANET HD – POZNAJ BOHATERKI RATUJĄCE CHORE I BEZPAŃSKIE PSY

Animal Planet HD to kanał stworzony dla prawdziwych miłośników zwierząt! Listopadowe premiery odkryją przed widzami prawdziwe bohaterki, które ratują najbardziej bezradne i poszkodowane psy, a jedna z nich idąc o krok dalej, resocjalizuje przy tym więźniów na zwolnieniu warunkowym. Zobaczymy również niesamowitego biologa, który stara się odkryć przed światem gatunki, które dawno już zostały uznane za wymarłe oraz trzech weterynarzy, gotowych pomóc każdemu zwierzęciu.

Amanda Giese, bohaterka ratująca zwierzęta w programie „Królowa psich serc” kontynuuje swoją misję. W swoim prywatnym schronisku Panda Paws Rescue, położonym na prowincji stanu Waszyngton, stara się pomagać najbardziej bezradnym i poszkodowanym psom. Wraz ze swoją rodziną - dwunożną i czworonożną - leczy i opiekuje się zwierzętami, które zasługują na drugą szansę. Tym razem pomocy będzie potrzebować jeden z jej domowników: spaniel Groot, który ma problemy neurologiczne i cierpi na codzienne ataki. Do schroniska trafia szczeniak pitbulla ze złamaną szczęką i mały dalmatyńczyk z chorobą oczu. Miniaturowy sznaucer, Professor Clovis, musi przejść badania pod kątem poważnego schorzenia wątroby. Ekipa pomaga także szczeniakowi z wadą wzroku uratowanemu z domu człowieka obsesyjnie gromadzącego zwierzęta. Od Kalifornii po Portoryko i Hawaje - Amanda dotrze wszędzie, aby ratować zwierzęta w potrzebie. Tam, gdzie inni nie widzą już żadnych szans, ona dostrzega okazję i zwierzaka wartego miłości.

PREMIERA: 15 listopada 2019 r., godz. 21:00

20 listopada wystartuje dziesiąta już edycja programu „Resocjalizacja z Pit Bullem”. Tia Torres wierzy w drugą szansę prowadząc Villalobos Rescue Center, czyli największe schronisko dla pitbulli w całych Stanach Zjednoczonych. Razem z rodziną i oddanym zespołem Tia niestrudzenie pracuje na rzecz zmiany stereotypów związanych z tymi zwierzętami, oferując jednocześnie możliwość nowego początku więźniom na zwolnieniu warunkowym, których zatrudnia jako pracowników i wolontariuszy. Kolejne akcje ratunkowe są jak zawsze ogromnym wyzwaniem, ale też dają mnóstwo satysfakcji. W nowym sezonie nie zabraknie także wątku miłosnego. Syn Tii, Kanani, i jego narzeczona, szykują się do ślubu i wesela. Lizzy w środku nocy usiłuje uratować bezpańskiego psa, a w schronisku pojawia się stary znajomy z ekipy telewizyjnej, który chce adoptować jedno ze zwierząt. Z okazji nadchodzącego Halloween, ośrodek organizuje bal kostiumowy dla psów, aby w ten sposób zebrać pieniądze na codzienne potrzeby schroniska.

PREMIERA: 20 listopada 2019 r., godz. 22:00

A gdyby okazało się, że wymarłe gatunki wcale nie wymarły? Metody stosowane w celu stwierdzenia, że dany gatunek wyginął, nie są tak niezawodne, jak nam się wydaje. Od relacji naocznych świadków po ostatnie znane fotografie: istnieją dowody, że niektóre z tych stworzeń wciąż żyją na wolności. W programie „Na tropie wymarłych gatunków” biolog i poszukiwacz przygód Forrest Gallante przeczesuje cały świat i korzysta z najnowszych zdobyczy techniki, starając się znaleźć gatunki, których świat przestał już szukać. Jego autentyczna pasja i dogłębna wiedza o zwierzętach pchają go w różne odległe, często niebezpieczne miejsca, gdzie stara się znajdywać dowody oraz świadków i przywracać do życia stworzenia błędnie uznane za wymarłe. Uzbrojony w informacje i wskazówki wyrusza, aby udowodnić to, co wielu uważa za niewyobrażalne i być głosem gatunków uznanych przez świat za nieistniejące.

PREMIERA: 25 listopada 2019 r., godz. 22:00

To nie koniec premier! Z końcem listopada rozpoczynamy emisję nowego, trzeciego sezonu programu „Z życia weterynarzy”. Troje weterynarzy i najlepszych przyjaciół, doktorzy Blue, Lavigne i Ross, prowadzą wspólnie szpital weterynaryjny i schronisko dla zwierząt w Houston, w stanie Teksas. To lekarze gotowi na wszystko: pomogą każdemu pacjentowi, nieważne, czy pokryty jest futrem, piórami czy łuskami. W ich klinice to zwierzęta są w centrum uwagi. W tej serii doktor Blue leczy buldożka francuskiego cierpiącego na poważne problemy z oddychaniem, doktor Ross zajmuje się astmatyczną świnką morską, a świnka miniaturowa usiłuje odgryźć kawałek doktora Blue. Poznamy także jeża, którego wszystko swędzi i który będzie potrzebował zmiany diety. Ale praca trzech weterynarzy to nie zawsze działanie zespołowe: bohaterowie programu walczą także o pierwsze miejsce w weterynaryjnych igrzyskach zorganizowanych na lokalnym kiermaszu.

PREMIERA: 29 listopada 2019 r., godz. 22:00

Ciekawe propozycje programowe jesiennej ramówki sprawiają, że stacja odnotowuje wysokie wskaźniki dopasowania wśród atrakcyjnych, jakościowych  grup kobiecych. We wrześniu, w grupie dorosłych kobiet (W25-59) stacja osiągnęła AFF=359, co stanowi wzrost aż o 51% w stosunku do miesiąca września 2018 roku. W tej samie grupie wiekowej kobiet z większych miast wskaźnik dopasowania wyniósł AFF=431. Ponadto w grupie dorosłych kobiet z zarobkami powyżej 3501 pln AFF=518, a wśród kobiet z wyższym wykształceniem AFF=335. Średni miesięczny zasięg kanału Animal Planet HD we wrześniu 2019 r. wyniósł 1,8 milionów widzów.

Dane: NAM, 01-30.09.2019, AFF W25-59, W25-59 C100+, W25-59 INC 3501+, W25-59 EDU HIGH vs A16-49; COV 01-31.09.2019, A4+.