ITVN - SMAKUJ ŚWIAT Z PASCALEM

Jeden z najsłynniejszych polskich kucharzy znowu wyrusza w świat, by szukać inspiracji, próbować nowych potraw i odkrywać tajniki dotyczące kuchni i przepysznych dań. W tym sezonie programu „Smakuj świat z Pascalem” prowadzący odwiedzi Zanzibar. Zapraszamy do ITVN w każdy poniedziałek od 28 sierpnia o godzinie 15.20 (CET – Berlin, Paryż), 15.15 (CDT – Chicago), 16.15 (EDT - Nowy Jork, Toronto).

W pierwszym odcinku programu „Smakuj świat z Pascalem” ekipa programu odwiedzi plantacje goździków, z których słynie Zanzibar. Zobaczymy, jak rośną goździki, jak się je zbiera i suszy, oraz jak wybrać te najlepszej jakości. Ponadto poznamy trochę miejscowej kultury. Kucharka Habiba pokaże nam barwny świat tradycyjnej, zanzibarskiej kuchni, a Pascal przekona się, co lokalne kobiety sądzą o mężczyznach zaglądających im do garnków. Dowiemy się również, że goździk ma nie tylko zastosowanie w kuchni, ale leczy też przeróżne dolegliwości, o czym opowie Pascalowi znachorka z zaprzyjaźnionej wioski.

A na koniec Pascal pokaże nam jak afrykańskie smaki w prosty sposób przenieść do polskiej kuchni i czemu uwielbia potrawy jednogarnkowe. Ugotuje kurczaka curry w mleczku kokosowym, używając oczywiście wielu przypraw, bez których gotowanie traci aromat i właściwy smak. To będzie prosty i pyszny przepis, który śmiało powinieneś spróbować w swojej kuchni.

Więcej na www.itvn.pl

MATERIAŁY TVN STYLE