ITVN - SEKRETY DOLINY INKÓW

Paulina Krupińska, modelka i prezenterka telewizyjna, wyrusza w daleką podróż do Świętej Doliny Inków, leżącej w peruwiańskich Andach. Co odkryje na nieznanej ziemi? Zapraszamy na niezwykły dokument TVN Style „Sekrety doliny Inków” w sobotę 26 sierpnia o godz. 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CDT – Chicago) i 21.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

To tajemnicze miejsce niegdyś było kolebką dawnego Imperium Inków. Paulina jedzie na spotkanie z ich potomkami. Prezenterka odkryje przed widzami jeden z sekretów Doliny… sól nazywaną „białym złotem”. Baseny solne w okolicy Maras to wielowiekowa tradycja, a prawo ich własności przechodzi z pokolenia na pokolenie. Modelka spotka się z rodziną pracującą w niezwykłych solankach i na własnej skórze, przekona się, czym jest ciężka praca.

Nie zabraknie także kulinarnych odkryć. Paulina będzie musiała spróbować pieczonej świnki morskiej i napoju ze sfermentowanej kukurydzy. Prezenterka wybierze się również na barwny festiwal z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, na który zjeżdżają się mieszkańcy wszystkich wiosek inkaskiego szlaku. To dla Indian z Doliny Inków – najważniejszy dzień w roku.

Prowadząca wyruszy też, do położonej na wysokości 3500 m. n. p. m., wioski. Zaproszona przez przewodniczącego wspólnoty do domu na iście góralskie śniadanie, dowie się, w jakich warunkach żyją tutejsi mieszkańcy, jak radzą sobie w codziennym życiu i dlaczego hodują jedynie alpaki. Sama też będzie musiała odpowiedzieć na kilka osobistych pytań. Na koniec Paulina zatańczy tradycyjny inkaski taniec „dzikiej gęsi”, a rodzinę Indian zaprosi - w rytm muzyki Zakopower – na… polskie wesele! Tego nie można przegapić, dlatego zachęcamy do oglądania „Sekretów doliny Inków” tylko w ITVN.

Więcej informacji na www.itvn.pl

MATERIAŁY TVN STYLE