KONWÓJ

W sobotę 31 marca o godzinie 21.45 (CET – Berlin, Paryż), 21.45 (CDT – Chicago), 22.45 (EDT – Nowy Jork Toronto) zachęcamy do oglądania polskiej filmu Macieja Żaka pt. „Konwój” z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Tego nie można przegapić!

Morderstwo skazańca przetrzymywanego w areszcie wydaje się związane z mrocznymi wydarzeniami sprzed dwóch lat. Wówczas to dyrektor placówki więziennej Nowacki (Janusz Gajos) przywraca do pracy sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz dostaje nowe zadanie – ma objąć pieczę nad konwojem, który ma na celu przetransportować jednego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie ekipy mają skomplikowaną przeszłość. Nowe zadanie jest nie w smak sierżantowi Bergowi (Przemysław Bluszcz), który zaczyna mieć zastrzeżenia wobec zadania. Wśród konwojentów jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek) i tajemniczy „Czarny” (Łukasz Simlat).  W ekipie narastają konflikty i nieporozumienia. Dyrektor więzienia traci kontrolę nad konwojem…

Konwój” to polski thriller w reżyserii Macieja Żaka („Ławeczka”, „Rozmowy nocą”). Film był nominowany do Złotego Szczeniaka za Najlepszą Pierwszoplanową Rolę Męską dla Roberta Więckiewicza.  Zapraszamy do ITVN na pasjonującą polską produkcję!

Więcej na www.itvn.pl

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA