ITVN - DRUGA SZANSA

Nowy sezon w życiu głównej bohaterki serialu „Druga szansa” przynosi wiele zmian. Monika spodziewa się potomstwa. Marcin pojawia się u niej znienacka i przynosi prezent dla dziecka. Prosi, by dali sobie jeszcze jedną szansą. Ona jednak pyta czy jest tego pewien, ponieważ obawia się, że niewyjaśniona kwestia ojcostwa może kiedyś ich poróżnić. Czy partner podejmie się wyzwania jakie niesie wychowanie maleństwa? Zachęcamy do obejrzenia premiery ITVN w poniedziałek 13 lutego o godz. 21.35 (CET – Berlin, Paryż), 21.10 (CST – Chicago) i 22.10 (EST – Nowy Jork, Toronto)!

Podczas ostatnich zajęć w szkole rodzenia nieoczekiwanie zaczyna się akcja porodowa Moniki. Marcin gna do szpitala. Oboje niepokoją się o zdrowie dziecka. Poród przebiega jednak bez komplikacji, Basia przychodzi na świat jako wcześniak, ale ma poważny problem z sercem i płucami. Noworodek trafia na OIOM, zespół lekarzy rozpoczyna natomiast walkę o jej życie. Po 3 miesiącach i kilku operacjach córeczka Moniki może wrócić do domu. Rodzice są szczęśliwi, że wreszcie całą rodziną gromadzą się w komplecie. Marcin oświadcza się ukochanej. Spokój zakłóca jednak wizyta niespodziewanego gościa. Adam prosi Monikę o krótkie spotkanie, korzystając z okazji, że przebywa w Polsce w sprawach zawodowych. Przeprasza agentkę za pamiętny wybuch agresji i wyznaje, że była dla niego kimś bardzo ważnym. Kobieta przyjmuje przeprosiny, ale nie mówi nic o dziecku.

Tymczasem nieszczęśliwa w miłości Lidka spełnia się zawodowo jako menedżerka w prężnie rozwijającej się restauracji. Nie jest już szarą myszką, ale niezależną kobietą sukcesu. Właściciel lokalu zamierza podpisać umowę sprzedaży, ale ostatecznie postanawia odstąpić od zamiaru sprzedaży. Z kolei Ksawery staje się gwiazdą i jego kariera prężnie się rozwija. Liczne koncerty, platynowa płyta i status idola zaczynają powoli mieszać mu w głowie. Wkrótce, ku zaskoczeniu Moniki, Prezes proponuje jej, by została szefem kanału, ale ta odmawia. Ma przecież inne priorytety – dziecko i życie rodzinne. W wyniku intrygi podejmuje wyzwanie, ale negocjuje twarde warunki – zamierza być obecna w stacji maksymalnie przez 4 godziny dziennie. Marcin wspiera ją i zapewnia, że z pomocą rodziców oraz Jadzi na pewno sobie poradzą. Borecka jest szczęśliwa, ponieważ będzie mogła pogodzić pracę zawodową z życiem rodzinnym.

MATERIAŁY TVN