WIOSNA W DISCOVERY CHANNEL PEŁNA KULTOWYCH PROGRAMÓW!

Pierwsze miesiące roku to dla kanału Discovery okres obfitujący w świeże, nieemitowane do tej pory serie znanych i lubianych programów. Wśród nich między innymi - kultowe Złomowisko PL, Nic do zgłoszenia, Brudna robota, Fani czterech kółek, Kalifornijscy strażnicy, Łowcy opali oraz Kosmici na Alasce.

Kanał Discovery wchodzi w skład segmetu factual - TVN Grupa Discovery, stanowiącego najsilniejszą na rynku ofertę kanałów męskich, dostarczających widzom rozrywkę opartą na faktach, niezapomniane emocje, przygodę oraz zaangażowanie. Udział stacji w ostatnim kwartale minionego roku wyniósł 0,9% w grupie M16-49C50+, zapewniając tym samym mocną, drugą pozycję w omawianym segmencie.

DANE: NAM, Q4 2020, M16-49 C50+, SHR%, 06:00:00-25:59:59.

ZŁOMOWISKO.PL

Najbardziej „nieporządny” program w Polsce i nieustające pasmo złomiarskich przygód. Tutaj fortuna kołem się toczy. Na naszych bohaterów jednego dnia czekają rozczarowania i porażki, a drugiego spektakularne sukcesy i gigantyczne pieniądze! Natomiast

NIC DO ZGŁOSZENIA

Uwielbiany przed widzów program ukazujący codzienność funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w Krajowej Administracji Skarbowej.

BRUDNA ROBOTA: EKIPA W TRASIE

To spin-off znanego i lubianego amerykańskiego programu „Brudna robota”, w którym Mike Rowe podejmuje się najróżniejszych trudnych i niebezpiecznych zawodów. W nowej serii udaje się w podróż po Stanach, podczas której wraz ze swoją ekipą wspominają najcięższe prace, które przyszło im świadczyć przez lata tworzenia formatu. Przypominają sobie zarówno wyzwania związane z największymi projektami infrastrukturalnymi czy grzebanie przy samochodach. Mają też bardziej nietypowe wspomnienia, m.in. wydobywanie szamba w Wisconsin, zbieranie odchodów nietoperzy w Teksasie, inseminację indyków w Minnesocie czy połowy śluzowca w stanie Maine. W trakcie przystanków w podróży odwiedzają ciężko pracujące osoby wykonujące trudne, niepopularne zawody, które stanowią podstawę prosperowania amerykańskiej gospodarki.

FANI CZTERECH KÓŁEK

Doświadczony diler samochodowy Mike Brewer i znakomity mechanik Ant Anstead wyszukują i restaurują zniszczone, klasyczne samochody, aby odsprzedać je z zyskiem w salonie w Los Angeles. Remontowali już pojazdy z całego świata, od sportowych coupé po SUV-y, od potężnych amerykańskich maszyn po najelegantsze włoskie modele. W tej serii w ich garażu pojawi się Triumph TR7, brytyjska sportowa legenda z lat 70-tych. Nie jest to jednak ulubiony model Anta, który będzie musiał przewalczyć swoją niechęć do pojazdu - i niespotykanego wyposażenia w stylu disco – aby przerobić go na perełkę klasycznej motoryzacji. Mike odnajdzie też kultowego Fiata X1/9, pierwszy samochód tego producenta z silnikiem umieszczonym centralnie.  Duet będzie miał też okazję odrestaurować BMW Z3 M Coupe z końca lat 90’tych. To fantastyczny model, który uznawany jest za jeden z najlepiej prowadzących się samochodów na świecie!

KALIFORNIJSCY STRAŻACY

Rok 2020 przyniósł Kalifornii jedną z najgorszych w historii stanu serię pożarów. Walka z szalejącymi płomieniami wymagała zaangażowania najlepszych fachowców. Kalifornijski Wydział ds. Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej (California Department of Forestry and Fire Protection), zwany w skrócie Cal Fire, ma za zadanie chronić lasy i dziką przyrodę, co czyni go najważniejszą agencją walczącą z ogniem. Ta dramatyczna seria pokazuje pracę strażaków z Cal Fire, którzy stoją na pierwszej linii frontu w całym stanie — od Shasta na północy do San Diego na południu. Autorzy programu wykorzystują najnowocześniejszą technologię, między innymi żaroodporne kamery montowane na kaskach ochronnych strażaków, aby pokazać nam przerażającą walkę z żywiołem naprawdę z bliska. Program ukazuje także historie tych bohaterów z Cal Fire, którzy poświęcili własne życie, aby chronić innych. Prowadząc wojnę z ogromnymi pożarami, strażacy dokładają wszelkich starań, aby ocalić przyrodę i ludzkie życie.

ŁOWCY OPALI 

Łowcy opali to jedni z najtwardszych na świecie poszukiwaczy skarbów! A sam kamień uznawany jest za królową klejnotów. W poszukiwaniu bogactwa przenosimy się do australijskiej dziczy, aby zapolować na legendarny kruszec. W tej serii poznamy nową drużynę, The Bushmen. Już na starcie mają jednak pod górkę! Złodzieje napadną na jedną z ich kopalń, wyrządzając znaczne szkody i sprawiając, że staje się ona niebezpieczna. Z kolei ekipa Cookes – po dwóch sezonach poszukiwania opali – odczuwa coraz większą presję. Pracy jest mnóstwo, a zespół dysponuje już tylko jedną sprawną maszyną. Tymczasem grupa Fire Crew ma nadzieję sprzedać swoje opale ogniste na targach Singapore Gem Show. Trwa poszukiwanie zupełnie nowych złóż rzadkiego, czarnego opalu, wartego 500 razy więcej niż złoto. Zobaczymy nowe maszyny, nowe kopalnie i nowe wyzwania, rozpadną się stare przyjaźnie, znajdą się nowi przyjaciele. Opale warte fortunę czekają na odkrycie w głębi Australii!

KOSMICI NA ALASCE

Dalekie, bezkresne i dzikie krajobrazy Alaski to jedno z najbardziej odosobnionych miejsc na kuli ziemskiej. Tam też odnotowano największą liczbę obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Od kilku lat przeżywamy bum w badaniach i informacjach o wizytach pozamiejskich gości na naszej planecie. Rząd Stanów Zjednoczonych otwarcie przyznał się do wielomilionowych inwestycji na ten cel, a w ostatniej dekadzie znacznie wzrosła liczba doniesień o obserwacjach kosmitów przez zwykłych obywateli – najwięcej z nich pochodzi właśnie z Alaski! Coraz więcej mieszkańców 49. stanu Ameryki w końcu ujawnia swoje doświadczenia i spotkania trzeciego stopnia. Kim są ci nieziemscy goście i dlaczego wydają się być tak chętni do odwiedzania odległej dziczy Alaski?