Roland-Garros w Eurosporcie!
Czy historia znów napisze się na naszych oczach?

W ubiegłym roku Iga Świątek na stałe zapisała się w historii tenisa. Rewelacyjna nastolatka w niesamowitym stylu wygrała Roland-Garros, zostając pierwszą polska mistrzynią Wielkiego Szlema. Pod koniec maja Polka wróci na słynne korty w Paryżu, tym razem jako jedna z faworytek turnieju. Duże nadzieje możemy wiązać też ze startem Huberta Hurkacza. Eurosport pokaże najważniejsze mecze Roland-Garros, w tym wszystkie spotkania z udziałem Polek i Polaków.

Tegoroczny turniej na kortach im. Rolanda Garrosa rozpocznie się 30 maja i potrwa do 13 czerwca. Eurosport pokaże na żywo najważniejsze mecze, w tym wszystkie spotkanie Polek i Polaków. A na te możemy czekać z wielkimi nadziejami! Iga Świątek będzie bronić zdobytego we wspaniałym stylu tytułu. Przed rokiem Polka zachwyciła tenisowy świat, nie straciła w Paryżu nawet seta i jako pierwsza Polka zdobyła tytuł Wielkiego Szlema. Jej mecze na antenach Eurosportu śledziły setki tysięcy widzów! Do tegorocznego turnieju przystąpi jako jedna z głównych kandydatek do zwycięstwa. Jak poradzi sobie z rolą faworytki?

Oczy polskich kibiców będą skierowane także na Huberta Hurkacza. Czy po rozczarowujących startach w Roland-Garros 2020 i Australian Open 2021 tenisista z Wrocławia pokaże skale swojego talentu w Wielkim Szlemie?

Na paryskich kortach zobaczymy największe gwiazdy światowego tenisa, w tym króla paryskiej mączki Rafaela Nadala. Genialny Hiszpan wygrał Roland-Garros już 13 razy i w tym roku, jak zawsze, będzie głównym faworytem. Widzowie będą mogli oglądać wybitne zawodniczki i zawodników na korcie, ale także w studiu Eurosportu. Swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się między innymi Barbara Schett, Mats Wilander i Alex Corretja.

Komentarz na najwyższym poziome zapewnią uznani eksperci Eurosportu, w tym Karol Stopa, Lech Sidor, czy Witold Domański.