European Le Mans Series w Sportklubie!

Wiosna i lato w Sportklubie przebiegały będą w dużej mierze pod znakiem motorsportu. W połowie kwietnia pierwszy z sześciu wyścigów European Le Mans Series z udziałem samego Roberta Kubicy! Wyścig w Barcelonie, a także pięć pozostałych rund cyklu 2021 na żywo na antenie Sportklubu. Starty te doskonale uzupełnią ofertę stacji dla fanów czterech kółek, w której już teraz kibicie oglądać mogą na żywo wszystkie wyścigi NASCAR Xfinity Series oraz Supercars Championship.

European Le Mans Series to cykl sześciu czterogodzinnych wyścigów rozgrywanych na legendarnych europejskich torach. W tym roku rywalizacja rozpocznie się oficjalnymi testami w Barcelonie, zaplanowanymi na 13 kwietnia. Fani ani kierowcy nie będą mieli czasu na odpoczynek, bo już pięć dni później spotkają się na Circuit de Barcelona-Catalunya, aby walczyć o pierwsze punkty w sezonie! Transmisja z wyścigu w Sportklubie w niedzielę 18 kwietnia o godz. 11:00, dzień wcześniej – również na antenie stacji – kwalifikacje. Ich początek o godz. 13:40.

Kibice w Polsce po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć za kierownicą prototypu LMP2 Roberta Kubicę, który podpisał kontrakt z belgijskim Team WRT i będzie jechał samochodem Oreca07 oznaczonym numerem 41. Jego wyścigowymi partnerami będą w tym roku Szwajcar Louis Delétraz i Chińczyk Ye Yifei. Pierwszy ma za sobą świetny sezon w Formule 2, a także bardzo dobry występ w debiucie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zakończonym na rewelacyjnej czwartej pozycji. Delétraz jechał jednak wówczas w klasie LMP1, w LMP2 nie ścigał się dotychczas w oficjalnych zawodach. Z kolei Ye Yifei ma już za sobą nie tylko pierwsze doświadczenia w LMP2, ale i sukcesy. W lutym zwyciężył w czterorundowej serii Asian Le Mans Series, szczególnie dobrze spisując się w obu wyścigach w Dubaju, w których uplasował się na najwyższym stopniu podium.

Dla Roberta Kubicy będzie to pierwszy pełny sezon wyścigów długodystansowych. Polak ma za sobą jedynie pojedyncze występy LMP2, m.in. w Rolex 24 na torze w Daytonie, z werwą i optymizmem patrzy jednak na najbliższą przyszłość. – Bardzo cieszę się z tego, że dołączyłem do Team WRT, co jest nowym rozdziałem w mojej karierze, ale także dużym wyzwaniem dla zespołu. Wierzę, że wspólnie odkryjemy wiele nowych rzeczy i staniemy się realną konkurencją w tej silnej, tworzonej przez bardzo utalentowanych zawodników serii – mówił Robert Kubica tuż po ogłoszeniu swojej decyzji o startach w European Le Mans Series.

Przed Kubicą i wszystkimi pozostałymi zawodnikami w stawce sześć wyczerpujących wyścigów. Sezon rozpocznie się 18 kwietnia w Barcelonie, a zakończy pod koniec października w Portimão. Wszystkie kwalifikacje oraz wyścigi na żywo w Sportklubie.

Oprócz European Le Mans Series fani wysokooktanowego paliwa przez cały rok mogą oglądać w Sportklubie wszystkie rundy NASCAR Xfinity Series oraz Supercars Championship. Pierwsza to niezwykle widowiskowa seria ze Stanów Zjednoczonych, w której kierowcy ścigają się na słynnych owalnych torach. Najbliższe wyścigi na żywo to Ag-Pro 300 na Talladega Superspeedway (24 kwietnia), Steakhouse Elite 200 na Darlington Raceway (8 maja) i Drydene 200 na Dover International Speedway (15 maja). W kwietniu i maju na fanów motorsportu czekają jeszcze ponadto dwie rundy Supercars Championship, najbardziej prestiżowej serii wyścigowej w Australii. Będą to starty na Symmons Plains Raceway (17-18 kwietnia) i The Bend Motorsport Park (8-9 maja).