NOWY SEZON POLSKA Z GÓRY 4

1 czerwca na kanale Planete+ wystartował nowy sezon programu „Polska z góry 4”. Średnia oglądalność premierowego odcinka kontynuacji autorskiej serii wyniosła 47 644 AMR (01-06-2020, godz. 18:30). Ponadto 3 czerwca odbyła się powtórka premierowego odcinka, którego oglądalność wyniosła 80 379 AMR! (03-06-2020, godz. 18:30).

POLSKA Z GÓRY 4

Kontynuacja autorskiej serii Planete+, pokazującej Polskę z lotu ptaka. Pięknym zdjęciom towarzyszy ciekawa narracja.

W czwartym sezonie poszybujemy nad Trójmiastem, Zatoką Gdańską i otwartym morzem. Zobaczymy też Opole, Bydgoszcz, Tarnów, Gniezno i Leszno. Usłyszymy wiele ciekawostek o ich historii i dniu dzisiejszym. Polecimy nad Beskid Sądecki, Pieniny, Kotlinę Kłodzką i niezwykłą Krainę Wygasłych Wulkanów. Obejrzymy z góry Biskupin, by na koniec nacieszyć oczy widokiem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. 

EMISJA: W KAŻDY PONIEDZIAŁEK O GODZ. 18:30

W czerwcu w Planete+ nie zabraknie również licznych premier filmów dokumentalnych w pasmach Biografie, Nauka i Technika oraz Hit Planete+:

PASMO BIOGRAFIE – MĘSKIE KINO

PETER FALK KONTRA PORUCZNIK COLUMBO

Zrealizowana z pomysłem i humorem biografia Petera Falka, którego cały świat zna jako porucznika Columbo.

Lekko wczorajszy facet w wymiętym prochowcu, z nieodłącznym cygarem w ustach. Porucznik Columbo odbiega od typowego wizerunku serialowego policjanta. Odgrywający do aktor tak mocno zrósł się z rolą, że trudno odróżnić go od porucznika. A kim naprawdę był Peter Falk? Autorzy dokumentu przeprowadzają w tej sprawie prywatne śledztwo, oparte na bogatych materiałach filmowych i relacjach świadków.

EMISJA: 20 CZERWCA, GODZ. 22:00

PASMO NAUKA I TECHNIKA – ŻYWIOŁY

ZROZUMIEĆ LAWINY

Autorki filmu spędziły zimę w Alpach, by obserwować pracę naukowców badających lawiny.

Nie da się zatrzymać lawiny i bardzo trudno ją przewidzieć. Co roku w Alpach pod masami śniegu ginie ponad 100 osób. Naukowcy nie ustają w wysiłkach, by poznać przyczyny tego groźnego zjawiska. Profilerzy śniegu codziennie oceniają stopień zagrożenia lawinowego. Cennych informacji dostarczają też ratownicy górscy. Dokument opowiada o ich niebezpiecznej pracy w kilku alpejskich ośrodkach. 

EMISJA: 23 CZERWCA, GODZ. 22:00

PASMO HIT PLANETE+

OSTATNIA ŻYRAFA

Czy żyrafa, jedno z najbardziej niezwykłych zwierząt i symbol Afryki, zniknie z powierzchni Ziemi?

Kenia, 2040 rok. Powierzchnia rezerwatów zmniejszyła się o połowę na skutek ekspansji rolnictwa. Sawannę opanowali kłusownicy. Umiera ostatnia żyrafa. Od lat było wiadomo, że to majestatyczne zwierzę jest zagrożone wyginięciem. Naukowcy ostrzegali, że jeśli nie podejmiemy konkretnych działań ochronnych, żyrafa nie przetrwa. Czy daliśmy jej szansę? Przyjrzyjmy się pięknu, które możemy utracić.

EMISJA: 28 CZERWCA, GODZ. 22:00

Planete+ to kanał dokumentalny, który pomaga zrozumieć wyjątkowy, skomplikowany i wciąż zmieniający się świat, w którym żyjemy. Ramówkę Planete+, wyróżnia bogactwo i różnorodność tematów, od sportów ekstremalnych i szokujących biografii, przez zagadki historii i zjawiska popkulturowe, aż po zachwycającą przyrodę i niezwykłe podróże. Stacja Planete+ trafia do komercyjnej miejskiej  widowni AFF 138 (A16-49 C50K+), której udział w maju wzrósł o ponad 73%! (V 2020 vs V 2019).

DANE: NAM, VI 2020, AMR A4+; III-V 2020 AFF vs A16-49; SHR% A16-49 C50K+ V 2020 vs V 2019,  06:00:00-25:59:59.