Zostań jurorem w "Mam Talent!"

Już od pierwszego odcinka „Mam Talent!” przyciąga przed ekrany rzesze widzów. Oglądalność show rośnie z odcinka na odcinek, gromadząc w ostatnią sobotę już 3,6 mln osób.

TVN wygrywa również w tym paśmie z pozostałymi stacjami pod względem udziału w rynku, w ostatnią sobotę „Mam Talent” oglądało już 25,8% osób z grupy 16-49 lat.

6 września TVN we współpracy z klientem 50style uruchomił aplikację 2nd screen „Mam Talent!”  pierwszą w Polsce aplikację social TV,  umożliwiającą widzom niespotykaną do tej pory w Polsce interakcję z programem telewizyjnym w trakcie jego nadawania.

Dzięki aplikacji możemy stać się Jurorami programu i głosować na ulubionych uczestników.

Od razu wzbudziła ona bardzo duże zainteresowanie wśród naszych widzów. Obecnie zanotowaliśmy ponad 270 tysięcy  instalacji. Średnio w trakcie jednego odcinka korzysta  z aplikacji 74 tys. osób. Widzowie mają możliwość komentowania na bieżąco przez smartfony i tablety wydarzeń na ekranie, uczestniczenia w różnego rodzaju sondach czy quizach powiązanych z oglądanym materiałem, wypowiadania się na temat werdyktów jury, a także wcielenia się w rolę jurorów, oceniając występy uczestników programu . Wyniki ich głosowania są widoczne od razu na ekranie TV i w samej aplikacji. Głosowanie obejmuje odcinki castingowe, ale zabawa w aplikacji trwa do ostatniego odcinka "Mam Talent!".

Do chwili obecnej zarejestrowano ponad  8,7  mln interakcji w trakcie trwania programu, co świadczy o wysokim zaangażowaniu osób mających styczność z formatem poprzez dwa ekrany.

Przykłady aplikacji 2nd screen „Mam Talent!”

Edward Miszczak, Członek Zarządu i Dyrektor Departamentu Programowego TVN powiedział: „Widzowie oczekują dziś od telewizji znacznie więcej niż gotowej oferty rozrywki, którą mogliby pasywnie oglądać. Chcą aktywnie uczestniczyć w przekazie, mieć wpływ na to, kogo i co oglądają, oceniać, wyrażać swoje preferencje, sympatie i konfrontować je z opiniami innych widzów. Nasza aplikacja 2nd screen do programu „Mam talent” to świetne narzędzie do tego celu - dzięki niej za pomocą telefonu lub tabletu mogą to robić łatwo i szybko, zyskując dodatkowy aspekt zabawy.”

„Jesteśmy świadkami przełomowego momentu. Od teraz widzowie mogą wręcz współtworzyć programy telewizyjne. Aplikacja 2nd screen poza zabawą ma także dodatkowy wymiar. Ten uczestnik, który otrzyma największą liczbę głosów na „tak”, zostanie wyróżniony nagrodą specjalną. Odbierze ją w pierwszym programie na żywo, 25 października.” – dodaje Wojciech Iwański, reżyser programu.