TVN - AZJA EXPRESS – najbardziej emocjonujące reality show jesiennych ramówek startuje już 7 września!

"AZJA EXPRESS"

EMISJE: ŚRODA 21:30; premiera w środę 7 września.

PROWADZĄCA: Agnieszka Szulim

Uczestnicy:

Małgorzata Rozenek w towarzystwie Radosława Majdana, 
Hanna Lis w parze z Łukaszem Jemiołem, 
Agnieszka Włodarczyk oraz Maria Konarowska, 
Pascal Brodnicki z Pawłem Dobrzańskim, 
Renata Kaczoruk i Weronika Budziło, 
Iza Miko oraz Leszek Stanek, 
Przemysław Saleta plus Dariusz Kuźniak, 
Michał Żurawski i jego kompan Ludwik Borkowski

Przygodę czas zacząć! Gwiazdy w towarzystwie zaufanego kompana wyruszają do południowej Azji. Mają do pokonania tysiące kilometrów i żadnej taryfy ulgowej. Jak sobie poradzą? Kto dotrwa do finału? Która z par powróci z tej eskapady bogatsza nie tylko w doświadczenia, ale i z nagrodą pieniężną?

"Azja Express" to wyścig par, które rywalizują o wygraną w programie. Gwiazdy razem ze swoimi przyjaciółmi tworzą duety, które realizują kolejne zadania i walczą o przetrwanie w reality show. Uczestnicy mają do dyspozycji jedynie dolara dziennie na osobę, muszą zorganizować sobie noclegi i pożywienie. W trakcie podróży, czekać będą na nich różne zadania, dzięki którym będą mogli przejść do następnego etapu. A podróż będzie długa i trudna. Szlak wiedzie przez cztery państwa Dalekiego Wschodu: Wietnam, Laos, Kambodżę oraz Tajlandię. Egzotykę czuje się tu wszystkimi zmysłami. Każde z odwiedzanych miejsc to magnetyczny świat, pełen zapachów, dźwięków i kolorów. Z jednej strony ciekawi i budzi zachwyt, z drugiej męczy intensywnością i przytłacza. To właśnie Azja. Osiem par zmierzy się ze swoimi słabościami, ale do mety dotrze tylko jedna.

Cała przygoda zaczyna się w Wietnamie. W wyznaczonych punktach wyprawy na uczestników czeka Agnieszka Szulim. To ona sprawdzi, kto najszybciej przemierzył poszczególne odcinki. Warto się spieszyć, bo para, która dotrze jako pierwsza, dostaje immunitet. Ten specjalny przywilej gwarantuje nietykalność podczas eliminacji, ale także zwalnia z następnego etapu wyścigu. W co drugim odcinku duet, który znajdzie się na mecie jako ostatni, pożegna się z programem. Walka z czasem to nie jedyne pole do rywalizacji. Na podróżników czekać będą liczne zadania i misje do wykonania.

To okazja do zdobycia specjalnych amuletów, z których każdy ma określoną wartość pieniężną. Ci, którzy odpadną z dalszej części gry, przekażą zebrane trofea wybranej przez siebie parze. Cała zebrana pula trafi w finale do zwycięzców programu.

Dla bohaterów udział w podróży na Daleki Wschód to także niezwykła okazja, by odkryć na nowo siebie i sprawdzić siłę przyjaźni. Na ile mogą sobie zaufać, jak dobrze się znają, w jaki sposób znoszą stresujące sytuacje. To dla nich wielkie wyzwanie i ciężka próba odnalezienia się w nowych ekstremalnych warunkach.