Rozrywkowa wiosna w TVN zapowiada się gorąco!

TVN: Nowe programy rozrywkowe

PRZEZ ATLANTYK
PREMIERA: ŚRODA, 2 MARCA, 21:35
Pierwszy taki program rozrywkowy w Polsce! Sześciu uczestników wyrusza niewielkim jachtem żaglowym przez Atlantyk. Ich mentorami i opiekunami  będą dwaj  doświadczeni kapitanowie. Wyprawa ma potrwać kilka tygodni. W trakcie rejsu łódź nie zawija do portu, płyną zupełnie sami. Uczestnicy, by dotrzeć do celu, muszą nauczyć się współpracy i podstaw żeglugi. Stać się załogą. A wszystko to  na środku Atlantyku i w obecności kamer.

To nie będzie rejs luksusowym jachtem. Podróż ma zająć kilka tygodni i zakończyć się u wybrzeży Gwadelupy. Załoga wyruszy z Gran Canarii. Formuła programu jest niezwykle prosta: na bezpiecznej, ale nie luksusowej łodzi, musi zmieścić się sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach staną przed jednym, najważniejszym zadaniem – będą musieli przepłynąć Atlantyk. Jak pośrodku oceanu poradzą sobie Maja Hirsch, Antek Królikowski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr „Liroy” Marzec i Zygmunt Miłoszewski? Czy uda im się współpracować, by bezpiecznie i w wyznaczonym terminie dotrzeć do celu? W ciągu dnia czeka ich gotowanie, sprzątanie, w nocy wachta. Płynąć będą jachtem o powierzchni niespełna 30 m kw.

Na łodzi znajdzie tylko to, co sami wcześniej ze sobą zabiorą. Pozbawieni telefonów komórkowych, mediów społecznościowych, zewnętrznych bodźców zdani będą na własne umiejętności i swoje towarzystwo Tym razem nie będzie możliwości, by zrezygnować i wrócić do domu. W trakcie takiej wyprawy prozaiczne czynności mogą urosnąć do rozmiarów prawdziwego wyzwania i wywoływać konflikty. Oszczędzać trzeba wodę i prąd. Tuż obok nie ma łodzi asekurującej. W dramatycznych sytuacjach pomocy może udzielić najbliższa duża jednostka pływająca.

Nad przebiegiem rejsu czuwać będzie Roman Paszke – kapitan jachtowy, żeglarz, zwycięzca i uczestnik wielu międzynarodowych regat. Pod jego czujnym okiem cała szóstka będzie musiała przystosować się do życia na oceanie. Towarzyszyć im będzie Adam Skomski, kapitan jachtowy i motorowodny. Z pomocą dwóch doświadczonych żeglarzy grupa gwiazd, znanych z pierwszych stron gazet, przekona się czym jest walka z żywiołem. Jedno jest pewne – podczas takiej wyprawy na pewno nie zabraknie emocji!

Program „Przez Atlantyk” oparty jest na fińskim formacie wyprodukowanym w 2017 przez firmę Rabbit formats. Do tej pory projekt zrealizowano również w Danii, Belgii, Niderlandach, Szwecji i Norwegii. Polska edycja będzie składała się z ośmiu odcinków. Producentem kreatywnym z ramienia TVN Grupa Discovery jest Marta Więch, producentem wykonawczym Jan Kępiński i Jake Vision.

MASK SINGER
PREMIERA: SOBOTA, 5 MARCA, 20:00
„Mask Singer” to najlepiej oglądany program rozrywkowy ostatnich lat na świecie, który do tej pory podbił serca widzów w 41 krajach! W muzycznym show śpiewają ludzie znani z pierwszych stron gazet - aktorzy, muzycy, celebryci, sportowcy, dziennikarze czy politycy. Ich tożsamość jest jednak ukryta pod oszałamiającymi przebraniami. Na scenie występują zwierzęta, ptaki, rośliny, a nawet… potrawy! Czy olśniewająca Ważka może być lubianą wokalistką, a zabawna Ośmiornica popularnym politykiem? A może subtelna Róża to uznana aktorka? Kto kryje się pod maską? - to zagadka, którą spróbują odgadnąć widzowie i detektywi w studio. Śledztwo czas zacząć!

„Mask Singer” to program jakiego jeszcze nie było! To wielkie muzyczne widowisko z niezwykłymi kostiumami, hitami polskich i światowych list przebojów, ale przede wszystkim wspaniała zabawa w szukanie odpowiedzi na pytanie - kto kryje się pod maską?  Pół miliarda fanów programu z całego świata stara się rozwikłać tę tajemnicę. Do tej pory odgadli, że kostium Pumy skrywał Seala, Toni Braxton była Rybą, Torri Spelling Jednorożcem, La Toya Jackson Obcym, a Kelly Osbourne Biedroną.

Teraz detektywami staną się widzowie TVN! Czekają ich wielkie emocje, wspaniałe występy, ale przede wszystkim próby dopasowania wokali uczestników do głosów osób znanych i lubianych. Punktem kulminacyjnym każdego odcinka będzie zdjęcie maski przez jedną z postaci. To wtedy, po tygodniach spekulacji i domysłów, widzowie wreszcie dowiedzą się kto się pod nią kryje!

Kulisy produkcji „Mask Singer” wydają się być najbardziej strzeżoną tajemnicą. Personalia uczestników od początku są ściśle tajne, to prawdziwy top secret! Utrzymaniu anonimowości służą rygorystyczne procedury. Tożsamość gwiazd znają nieliczni. Nawet podczas rozmów na scenie ich głosy są modulowane elektronicznie. Wszystkie środki ostrożności mają jeden cel -  zagwarantować widzom wspaniałą zabawę!

W programie bierze udział dwunastu uczestników. Każdy z nich otrzymuje imponujący kostium,  wykonany z największą dbałością o detal. Przebrania mają za zadanie ukryć prawdziwą tożsamość gwiazd. Program prowadzi Michał Meyer, który zapowiada muzyczne występy zamaskowanych postaci. Oglądają je widzowie, publiczność w studio i czterech „detektywów”. W tej roli zobaczymy Julię Kamińską, Joannę Trzepiecińską, Kubę Wojewódzkiego oraz Kacpra Rucińskiego. Detektywi prowadzą śledztwo, zadają uczestnikom pytania, typują, kto ich zdaniem kryje się pod maską. Starają się też rozszyfrować tropy, pojawiające się w filmach, przed występami gwiazd. Wskazówki dotyczące zamaskowanych postaci na pewno pomogą tym, którzy dobrze znają życiorysy osób z pierwszych stron gazet, przebieg ich karier czy śledzą show-biznesowe nowinki. W każdym odcinku publiczność i „detektywi” głosują na najlepszy występ. Uczestnik z najmniejszą liczbą głosów ujawnia swoją tożsamość, zdejmując maskę. Na ten ekscytujący moment czekają widzowie. Przy wtórze okrzyków „zdejmij maskę!”, gwiazda odsłania swoją twarz. Zwycięzcą programu zostaje uczestnik, którego personalia najdłużej pozostaną tajemnicą. Nagrodą jest statuetka Złotej Maski!

„Mask Singer” to program rozrywkowy, oparty na południowokoreańskim formacie „King of Mask Singer”. Polską wersję na zlecenie TVN Grupa Discovery produkuje FremantleMedia Polska.

TVN: Nowe odcinki ulubionych programów

TOTALNE REMONTY SZELĄGOWSKIEJ
PREMIERA: PONIEDZIAŁEK 28 MARCA, 21:40
To już czwarty sezon programu, a Dorota Szelągowska nadal ma ręce pełne roboty. To niesamowicie pozytywne, że w naszym kraju można znaleźć tyle osób, które znajdują czas, siłę i chęci, żeby wspierać tych najbardziej potrzebujących. Niestety, często zapominając o sobie. I tu wchodzi Dorota Szelągowska ze swoją sprawdzoną ekipą. Oni wiedzą, gdzie szukać prawdziwych bohaterów. Kogo tym razem zaskoczy swoją remontową propozycją?

Główną rolę w jednym z odcinków nowej edycji programu odegra Marcin Borkowski, znany wszystkim jako „Borkoś”. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych ratowników medycznych, który od lat dzieli się z widzami swoją wiedzą i doświadczeniem. Marcin po regularnych dyżurach jeździł do wypadków jako “MotoAmbulans”. Za własne pieniądze kupił motor i wyposażył go w sprzęt medyczny. Nie da się ukryć, że pomaganie ludziom to cel i sens jego życia. Niestety, teraz sam potrzebuje pomocy. Kilka miesięcy temu, w trakcie trasy do kolejnego zdarzenia drogowego miał wypadek. Mężczyzna odniósł liczne obrażenia i od tamtej pory cały czas wytrwale walczy o powrót do pełnej sprawności. Niedługo na świat przyjdzie jego drugie dziecko. Wszystkie pieniądze na remont mieszkania poszły na leczenie Marcina. Na szczęście Dorota Szelągowska dobrze wie, jak w bloku z wielkiej płyty znaleźć miejsce na dwa dziecięce pokoje i komfortową strefę dla ich rodziców.

MILIONERZY
PREMIERA: OD 28 LUTEGO, PON-CZW 20:55
„Milionerzy” to teleturniej, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zasady są niezwykle proste.

Uczestnik musi odpowiedzieć poprawnie na dwanaście pytań. W trakcie gry skorzystać może z trzech kół ratunkowych: pół na pół, pytania do publiczności i telefonu do przyjaciela. Główna wygrana wydaje się być w zasięgu ręki. Sama wiedza może jednak nie wystarczyć, by zdobyć upragniony milion złotych. Która z czterech zaproponowanych odpowiedzi jest tą poprawną? Gdy emocje sięgają zenitu pamięć bywa zawodna.  Pewność siebie w połączeniu z wiedzą może być gotową receptą na sukces. Kto tym razem odważy się rozpocząć grę? Strategie na wygraną są różne. Walczyć do końca i ryzykować czy wycofać się w odpowiednim momencie z kwotą gwarantowaną? Hubert Urbański musi poznać ostateczną decyzję, ale czas na odpowiedź jest nieograniczony.

ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA
PREMIERA: WTOREK, 1 MARCA, 21:30
W dzisiejszych czasach single nie mają łatwo. Tradycyjne randki powoli przechodzą do sieci, gdzie zrobienie na kimś pierwszego wrażenia zajmuje 3 sekundy. Zazwyczaj bazuje ono na tym, co widać na zewnątrz, co jest często przefiltrowane, przemijające, a przede wszystkim złudne. Jak w takiej sytuacji poznać kogoś naprawdę i znaleźć miłość na całe życie?

Kolejni poszukujący szczerego i trwałego uczucia single zgłosili się do „Ślubu od pierwszego wejrzenia”, żeby oddać swoją przyszłość w ręce specjalistów. Psychologowie Marta Chorzewska, a od tego sezonu również Karolina Tuchalska-Siermińska oraz profesor Bogusław Pawłowski wezmą ich dokładnie pod lupę – sprawdzą zainteresowania, energię, wygląd, a nawet zapach. Spośród wszystkich wybiorą szóstkę ochotników, z których utworzą trzy pary.

30-dniowy eksperyment tradycyjnie zacznie się od ślubu, na którym uczestnicy po raz pierwszy zobaczą swoich przyszłych małżonków. Po hucznym weselu przyjdzie czas na codzienność, a ta zweryfikuje ich, powstały w odważnych okolicznościach, związek. Po miesiącu każda z par zadecyduje, czy pozostaje w małżeństwie, czy ogłasza fiasko eksperymentu i wnosi o rozwód.

KUBA WOJEWÓDZKI
PREMIERA: WTOREK, 1 MARCA, 22:30

Informacja o wystawieniu na aukcję WOŚP kultowych już kanap z programu „Kuba Wojewódzki” zaniepokoiła fanów najpopularniejszego talk-show w Polsce. Mamy dobrą wiadomość: Kuba Wojewódzki wiosną powróci z premierowymi odcinkami swojego programu. Na nowych kanapach posadzi kolejnych gości, wśród których tradycyjnie nie zabraknie gwiazd z pierwszych stron gazet, bohaterów masowej wyobraźni z przestrzeni internetowej  oraz aspirujących do tego grona. Jedno jest pewne – wizyta w tym programie i rozmowa ze znanym z ciętego języka i riposty  prowadzącym to wyzwanie, którego podejmują się nieliczni. Kto wiosną znajdzie w sobie na tyle odwagi i przyjmie zaproszenie  Kuby Wojewódzkiego?

KUCHENNE REWOLUCJE
PREMIERA: CZWARTEK, 3 MARCA, 21:35

Wiosną królowa polskiej gastronomii trafi między innymi do pizzerii „DaviOli” w Krzeszycach oraz „Calabria” w Olsztynie, pubu z obiadami domowymi „Masters” w Inowrocławiu, czy też restauracji kuchni wietnamskiej „Zielony Nosorożec” w Białymstoku. Przekonamy się także, jakie zmiany dokonają się w „Polskim-nie-rządzie” w Sosnowcu oraz „Szmaragdowej” w Kudowie, specjalizującej się w kuchni gruzińskiej.

W jednym z odcinków Magda Gessler odwiedzi nadwiślański Szczucin, leżący przy drodze łączącej Tarnów z Kielcami. W sąsiedztwie okazałego Muzeum Drogownictwa znajduje się Restauracja Staropolska. Prowadzą ją małżonkowie Małgorzata i Paweł. Ona kończyła AWF, on jest muzykiem i na głębokie, mętne wody gastronomii rzucili się bez żadnego doświadczenia w tej branży. Krótko prowadzili lokal w Tarnowie i zaraz potem zdecydowali się zainwestować ogromne pieniądze z oszczędności i kredytów w kupno okazałej restauracji w Szczucinie. Początkowo interes się kręcił, a restauracja żyła głównie z imprez okolicznościowych. Wszystko zmieniła pandemia. Utrzymanie potężnego lokalu z dużą załogą szybko wpędziło właścicieli w długi. Straty sięgnęły już 650 tysięcy złotych. Po lockdownie klienci nie wrócili i właściciele nie mają pomysłu jak ich przyciągnąć. Postanowili zaprosić najbardziej pomysłową w Polsce restauratorkę Magdę Gessler.

MASTERCHEF JUNIOR
PREMIERA: SOBOTA, 5 MARCA, 20:00

Noże w dłoń i do dzieła! Saltimbocca, tatar z selera, okoń morski, faszerowane warzywa, ravioli z płynnym żółtkiem, czy dania z kukurydzy to tylko niektóre z wyzwań, jakie czekają młodych kucharzy w siódmej edycji „MasterChef Junior”. Obok Anny Starmach i Michela Morana zadebiutuje w roli jurora Tomasz Jakubiak, prowadzący programy kulinarne w Canal+Kuchnia.

Na  muzyczną ucztę zaprosi uczestników Viki Gabor, która zaśpiewa dla nich swoje przeboje.  Młoda artystka sprawdzi , jak jej młodsi koledzy radzą sobie z kuchnią wegetariańską.

Aż 500 małych ciasteczek w dwóch smakach zawodnicy będą musieli przygotować dla aktorów i gości Teatru Groteska w Krakowie! Do najsłynniejszej kuchni w Polsce wróci Beata Śniechowska, zwyciężczyni drugiej edycji „MasterChefa”. Jak pod jej okiem kucharze poradzą sobie z upieczeniem chleba?

Na planie pojawi się także mistrz sushi Taiyo Jung, który poprowadzi wyjątkowy masterclass. Z kolei w trakcie wizyty mistrzyni cukiernictwa, Urszi (Urszuli Janusz), uczestnicy przygotują równocześnie z nią spektakularny deser. Zmierzą się też z potrawami jurorów programu. Michel Moran pokaże, jak przyrządzić idealną rybę, Tomek Jakubiak zaprezentuje przepis na danie mięsne, a Ania Starmach przybliży tajniki idealnego deseru.

#COZAWIOSNA W TVN!