Nowa "UWAGA!" już od 28 sierpnia w TVN!

Program „UWAGA!” zmienia się dla naszych widzów! Już 28 sierpnia widzowie zobaczą odświeżoną odsłonę najpopularniejszego programu interwencyjnego w Polsce. Poznają nową oprawę wizualną i studio oraz Darię Górkę, Tomasza Patorę i Jakuba Dreczkę, czyli nowych prowadzących, którzy wraz z Ryszardem Cebulą będą informować o ważnych społecznie sprawach. „UWAGA!” codziennie ok. 19:50 tylko w TVN! 

Od 21 lat redakcja „UWAGI!” skupia się na pomocy zwykłym ludziom i nagłośnieniu spraw, które inni woleliby zamieść pod dywan. Siłą reportaży programu są prawdziwe historie i bohaterowie, którzy za nimi stoją.

Od poniedziałku 28 sierpnia „UWAGA!” zadebiutuje na antenie TVN w odświeżonej odsłonie. Zmieni się nie tylko czołówka, oprawa graficzna, zespół gospodarzy-prowadzących, ale także formuła programu. Bez zmian pozostaje godzina emisji programu interwencyjnego – od poniedziałku do czwartku o 19:55, w piątek o 19:50, a w weekendy o 19:45.

Jesienią w nowej odsłonie „UWAGI!” pojawią się zarówno znani, jak i nowi dziennikarze. Daria Górką, którą widzowie kojarzą z anteny TVN24, będzie pierwszą kobietą prowadzącą „UWAGĘ!”. W nowych rolach zobaczymy także reporterów Tomasza Patorę i Jakuba Dreczkę, którzy od tej pory będą pojawiać się w studiu. Ostatnie, bardzo dobre wyniki oglądalności pokazują, że program interwencyjno-śledczy jest formatem, który widzowie TVN bardzo sobie cenią. Mają słuszne poczucie, że walczymy o ich sprawy i jesteśmy przy tym skuteczni. W nowej odsłonie programu chcemy, by zaangażowanie reporterów, było jeszcze lepiej widoczne. Zależy nam także, by reportaże w większym stopniu opowiadały o aktualnych sprawach, którymi żyją nasi widzowie" - mówi Aleksandra Rejnowicz, producentka "UWAGI!". 

Pierwszą kobietą w gronie nowych prowadzących „Uwagę!” jest Daria Górka, dziennikarka, reporterka i prezenterka telewizyjna, doskonale znana widzom z TVN24, gdzie prowadziła m.in. „Fakty o świecie”. Daria jest także laureatką złotej nagrody na World Media Festival w Hamburgu oraz nagrody im. Dariusza Kmiecika. Od lat angażuje się w nagłaśnianie problemu przemocy, napisała na ten temat dwie książki „Aż do śmierci” oraz „Piekło kobiet PL”.

Od jesiennego sezonu w rolach gospodarzy zadebiutują także dotychczasowi reporterzy – Tomasz Patora i Jakub Dreczka. Tomasz Patora to niewątpliwie jeden z najlepszych dziennikarzy śledczo-interwencyjnych w Polsce. Na początku lat 90. związał się z łódzkim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Współtworzył artykuły dotyczących „łowców skór”, które ujawniły skandaliczne działania pracowników łódzkiego pogotowia. W 2023 r. wydał książkę „Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu”. Jest wykładowcą akademickim i laureatem licznych nagród, z redakcją „UWAGI!” związany jest od 2003 r.

Jakub Dreczka zaczynał od pracy w lokalnych mediach w Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 r. został reporterem „Dzień Dobry TVN”, a od sześciu lat zasila szeregi „Uwagi!”. Mocno pilnuje spraw z rodzinnego województwa lubuskiego, które dzięki jego zaangażowaniu zyskują ogólnopolski rozgłos.

Zespół gospodarzy-reporterów zamyka Ryszard Cebula, który z programem związany jest od samego początku.

Nowa "UWAGA!" już od 28 sierpnia tylko w TVN!