Katie Melua, Amy Macdonald oraz zespół Prāta Vētra czyli BrainStorm gwiazdami finału „X Factor”!

W finałowym odcinku drugiej edycji programu „X Factor” razem z finalistami zaśpiewają trzy gwiazdy muzyki. Będą to panie Katie Melua i Amy Macdonald oraz zespół BrainStorm. Finał już 2 czerwca, tylko w TVN!

Zespół The Chance, Marcin Spenner i Dawid Podsiadło to trójka finalistów drugiej edycji ”X Factor”. Każdy z nich wykona jeden utwór z gwiazdą zagraniczną. Z którą? Okaże się w sobotę.

Katie Melua to brytyjska piosenkarka pochodząca z Gruzji. Ma na koncie pięć albumów (pierwszy ukazał się w 2003 roku), a jej największym hitem jest piosenka „Nine Milion Bicycles”. Melua w 2006 roku wystąpiła na Sopot Festivalu. Najnowszy singiel Katie to „Better Than A Dream" - to pierwszy singiel z piątego, studyjnego albumu, zatytułowanego "Secret Symphony". Utwór "Better Than A Dream" oddaje doskonale klimat całej płyty, równie pięknej i bardziej wzruszającej, niż jej poprzednie albumy.
Amy Macdonald jest szkocką wokalistką, która zadebiutowała w 2007 roku. Dotąd nagrała dwie płyty, a jej największym przebojem jest utwór „This is the life”. Amy Macdonald zyskała międzynarodową popularność mając zaledwie 18 lat, kiedy jej debiutancki album “This Is The Life” i pochodzący z niego singiel o tym samym tytule, podbiły europejskie listy przebojów - TVN wykorzystał go w czołówce serialu „Prawo Agaty”. Płyta zyskała status platyny niemal w całej Europie, w tym także w Polsce. Na najnowszej, trzeciej już płycie „Life In A Beautiful Light” Amy Macdonald po raz kolejny snuje prawdziwe, życiowe historie w piosenkach: “Lubię zwykłe życie. Lubię piosenki, które publiczność może ze mną śpiewać, które coś znaczą.” – wyjaśnia artystka.
BrainStorm to łotewski zespół rockowy. Popularność w Europie zyskał po występie w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2000 r. (zajął 3 miejsce). Na Łotwie zespół nagrywa pod szyldem Prāta Vētra (co oznacza to samo, czyli "burzę mózgów"). Zespół wydał dotychczas 11 albumów, z czego ostatnie 3 wydane zostały w dwóch wersjach: oryginalnej (łotewskiej) i angielskiej, przy czym teksty piosenek w obu językach najczęściej się różnią. Początkowo zespół BrainStorm grał dość ostro, rockowo, nie bojąc się eksperymentów brzmieniowych i zawadiackich żartów muzycznych, z czasem stopniowo ewoluował w kierunku pop-rocka. Kulminacją tego trendu była płyta Online, dzięki której zespół stał się znany w całej Europie.

Hity gwiazd w wykonaniu z finalistami „X Factor” już w sobotę o 20.00 w TVN!