Gala rozdania Fryderyków już 22 kwietnia na antenie TVN!

Fryderyk Festiwal 2023 powraca na Śląsk. Na scenie Areny Gliwice zagoszczą najgorętsze nazwiska polskiej branży muzycznej, m.in.: T.Love, Mrozu, Sara James, Julia Wieniawa, Szczyl, Smolasty i zespół Behemoth. Transmisję z Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu będzie można oglądać już 22 kwietnia o 21:35 na antenie TVN.

Fryderyki to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce przyznawane od 1995 roku. Ceremonia wręczenia statuetek będzie wyjątkowym widowiskiem z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców, reprezentujących bogactwo polskiej sceny muzycznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii Fonograficznej podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. 

Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się m.in. Dawid Podsiadło, Sara James, sanah, Doda, Ralph Kaminski,Mrozu, Pezet, Sorry Boys, Smolasty, Brodka. Laureatów poznamy podczas transmisji w sobotę 22 kwietnia o godz. 21:35 na antenie TVN. 

Tego wieczoru na scenie wystąpią między innymi: Julia Wieniawa, Rubens, Doda, Lanberry i Bovska, Mrozu, Michał Barański. Galę poprowadzą Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Paulina Krupińska i Wojciech Łozowski. 

Pełna lista nominowanych do nagrody Fryderyk 2023 dostępna jest na stronie: https://fryderyki.pl/fryderyk-2023/ 

Organizatorem wydarzenia jest Związek Producentów Audio Video, Akademia Fonograficzna.