Wiosna w Fightklubie – walka o pas IBF International i dwie gale One Championship!

Daniele Scardina mknie przez zawodowe ringi niczym burza. W swojej kolejnej walce Włoch zmierzy się z Andrew Francillettem, a pojedynek ten kibice w naszym kraju zobaczą na żywo w Fightklubie. W lutym i w marcu fanów MMA czekają ponadto dwie emocjonujące transmisje z gal One Championship.

27-letni Daniele Scardina w dotychczasowej karierze stoczył 18 walk, wygrał wszystkie, aż czternaście z nich kończąc przed czasem. „King Toretto” w marcu ubiegłego roku pokonał Henriego Kekalainena i sięgnął tym samym po pas IBF International w wadze superśredniej. W kolejnych miesiącach udanie bronił tytułu w potyczkach z Alessandro Goddim i Iliasem Acherguim, a 28 lutego na ringu w Mediolanie jego rywalem będzie Andrew Francillette. Transmisja tego pojedynku o godz. 21.30 wyłącznie na antenie Fightklubu! Francuz (21-2-1) w stolicy Lombardii będzie chciał zrewanżować się za ostatnią porażkę z… Kamilem Szeremetą. Niemal dokładnie rok temu Francillette walczył po raz ostatni, przegrał jednak z Polakiem przed własną publicznością, a z rąk wymknął mu się tytuł mistrza Europy w wadze średniej. Czy na włoskiej ziemi spisze się lepiej i uda mu się zdetronizować walczącego przed rodzimą publiką Scardinę?

Tego samego dnia fanów sportów walki czeka jeszcze jedna ekscytująca gala, organizowana w Singapurze One Championship: King of the Jungle. W pojedynku wieczoru naprzeciw siebie staną Stamp Fairtex i Janet Todd, a stawką ich walki będzie mistrzostwo świata w kick-boxingu. Podczas tego eventu odbędzie się jeszcze jeden pojedynek o pas – w wadze słomkowej w Muay-thai doświadczony Sam-A-Gaiyanghadao sprawdzi formę Rocky’ego Ogdena. Równie ciekawie na gali w Singapore Indoor Stadium zapowiadają się konfrontacje Amira Khana z Kimihiro Eto oraz Yoshihiro Akiyamy z Sherifem Mohamedem.

Z kolei 10 marca w Ho Chi Minh w Wietnamie zaplanowana jest gala One Championship: Heart of Heroes. Szczegóły tego wydarzenia nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że przynajmniej jeden z pojedynków w Main Card będzie walką o mistrzostwo świata. Transmisja w Fightklubie!