WIOSNA W DISCOVERY SCIENCE

Discovery Science to kanał należący do kontekstu Factual. Kontekst ten stanowi najsilniejszą, męską ofertę na rynku telewizyjnym, dostarczaną przez TVN WBR.  Wraz z kanałami TVN Turbo, Discovery Channel Polska, Discovery Historia oraz DTX gromadzi niemal 2% udziału w rynku (w gr. kanałów należących do kontekstu Factual) co stanowi 44% całości tej grupy. Kanał Discovery Science posiada atrakcyjny profil widza - 60% to męski widz z AFF równym 129, 89% stanowią osoby w wieku 20-24 oraz 55-65+ z AFF równym 177, 48% to mieszkańcy miast o wielkości 50-100 tys. mieszkańców oraz powyżej 200 tys. mieszkańców gdzie AFF wynosi 182.

Discovery Science, to kanał który opowiada o odkryciach współczesnej nauki oraz postępie technicznym w kontekście codziennego życia. Fascynujące programy popularnonaukowe oraz dokumenty przystępnie prezentują fakty, a także obalają mity, które stoją w sprzeczności do osiągnięć współczesnej nauki. 

Wiosenna ramówka przywita widzów programami takimi jak:  

Tutanchamon: Stulecie odkryć

Z okazji setnej rocznicy przełomowego odkrycia najsłynniejszego grobowca faraona, światowej sławy egiptolodzy pójdą w ślady Howarda Cartera, próbując rozwikłać zagadki, które namnożyły się wokół postaci enigmatycznego egipskiego władcy. Dzięki najnowszych technologiom, możliwe jest dokładniejsze zbadanie pamiątek po Tutenchamonie i potwierdzenie lub obalenie teorii o jego życiu, panowaniu i przyczynach śmierci. Narratorem opowieści będzie dobrze znany widzom Josh Gates.

Wyprawa w nieznane, Sezon 6

Josh Gates ponownie odwiedzi najdalsze zakątki świata, aby zbadać niewyjaśnione dotąd zagadki historii. Tym razem program porwie widzów do tajemniczych egipskich grobowców, pod powierzchnię jeziora Titicaca, na poszukiwania złota w Szkocji czy na wędrówkę śladami Jezusa. Gates przyjrzy się fascynującym artefaktom i przeanalizuje rewelacyjne teorie, tłumaczące bieg dziejów, aby rzucić nowe światło na historyczne wydarzenia i postaci. 

Dane: NAM, H2.2022, SHR%, M20-49C50K+; ADH%, AFF VS. TOTAL TV.